Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

I Ty też zostaniesz Pankrośnistą

I Ty też zostaniesz Pankrośnistą Fot. facebook.com/Pankrosnizm

Czy Krosno jest najwspanialsze? Od 2012 roku przekonuje o tym "Pankrośnizm", którego misją jest świadczenie o potędze Krosna i jego okolic. "Pankrośnizm" podkreśla znakomitość mieszkańców i piękno krajobrazu. Zobaczcie, jak to się zaczęło!

Pankrośnizm na facebooku pojawił się 3 kwietnia 2012 roku. A wszystko zaczęło się 30 stycznia 2012 od tego artykułu na nonsensopedii.
Pierwotnie tekst został nawet usunięty z Nonsensopedii przez jakiegoś jaślaka, ale uratował go pewien krośnianin. Potem było już tylko ciekawiej... - czytamy wpis z 8 kwietnia 2012 roku.

Profil "Pankrośnizmu" na facebooku śledzi już ponad sześć i pół tysiąca użytkowników.
Czym jest Pankrośnizm? Zacytujmy Nonsensopedię: "To postawa społeczna charakteryzująca ludy miasta i okolic Krosna, a także odwiedzających miasto Słowaków. Jest nieszkodliwa, ale w nadmiarze męcząca dla osób spoza tego regionu. Polega na wychwalaniu potęgi swojego miasta pod niebiosa (zgodnie z prawdą i stanem faktycznym) przy każdej możliwej okazji, w towarzystwie ludzi z reszty Polski. Fenomenem niezbadanym dotąd przez socjologów jest fakt, iż taka postawa determinuje tylko Krośnian, w przeciwieństwie do miast sąsiednich, jak Sanok, Strzyżów, Duklę i w końcu Jasło".

Jak podkreśla twórca, Pankrośnizm to dobry temat na pracę magisterską. Odniesieniem postawy do kultury może być panslawizm reprezentowany przez Adama Mickiewicza czy prokazachski charakter Borata ("Kazachstan is the greatest country in the world…").

O czym pisze Pankrośnizm?
Tematem przewodnim jest Krosno i okolice. Czasem z przymrużeniem oka, a zwykle z zachwytem nad doskonałością naszego miasta. Zobaczcie sami: facebook.com/Pankrosnizm

red.

1 komentarz

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj