Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzny?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Okulary przeciwsłoneczne to dziś nie tylko dodatek damskiej stylizacji, ale nieodłączny element również męskiej garderoby. Odpowiednio dobrane będą pełnić nie tylko rolę ochronną, ale również dodadzą prawdziwego uroku i niebywałego stylu. Jak właściwie wybrać okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzny?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim warto upewnić się, czy posiadają dobrej jakości filtry ochronne, a także odpowiednie atesty. Dzięki temu dobrze zabezpieczymy nasze oczy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, promieniowaniem UVA, UVB, UVC, a dodatkowo oczy będą się też znacznie mniej męczyć.

Osoby bardziej wymagające, które szukają okularów, które sprawdzą się w każdej sytuacji, powinni zdecydować się np. na okulary fotochromowe, które same się przyciemniają, dostosowując się do panujących aktualnie warunków. Kierowcy powinni z kolei wybrać np. okulary polaryzacyjne, które usuwają odblaski świetlne i podnoszą kontrast widzenia. Warto pamiętać, o tym, że nie powinno się prowadzić samochodu w okularach z bardzo ciemnymi szkłami, przepuszczającymi mniej niż 8% światła.

Zmieniają one widziany obraz i mogą zaburzać odczytywanie kolorów. Szkła w okularach nie powinny też być zbyt duże. Dobrze dobrane okulary powinny dokładnie zakrywać oczy, ale jednocześnie nie zaburzać pola widzenia, nauszniki z kolei powinny przylegać do skroni.

Właściwa ochrona oczu oraz komfort i wygoda np. podczas jazdy samochodem to jednak nie jedyne zalety okularów przeciwsłonecznych. Są one również świetnym dodatkiem do codziennych stylizacji, którym dodadzą indywidualnego i oryginalnego charakteru. Oprawki dobrane odpowiednio do kształtu twarzy sprawią ponadto, że uda się podkreślić walory naszej twarzy, a niedoskonałości sprytnie ukryć.

Mężczyznom o owalnej twarzy najlepiej będzie w okularach o kanciastym kształcie, przy twarzy okrągłej sprawdzą się okulary np. typu wayfarer, mężczyźni z twarzą kwadratową powinni postawić na oprawki bardziej zaokrąglone i lekko zakrzywione, w takim wypadku koniecznie należy unikać okularów typu lenonki i zastąpić je tzw. aviatarami. Do twarzy trójkątnej pasować będą z kolei okulary z prostokątnymi szkłami. Bardzo ważne jest żeby wielkość okularów była proporcjonalna do wielkości twarzy.

Jeśli chodzi o kolor oprawek to najbardziej uniwersalne będą czarne, ewentualnie takie w kolorze zbliżonym do naszego koloru włosów. Wielu mężczyzn decyduje się też na dobór oprawek pod kolor innych dodatków np. paska czy butów. W miarę możliwości najlepiej zdecydować się na kilka par okularów, które będziemy mogli zmieniać w zależności od sytuacji. Na eleganckie wyjścia najlepsze będą oprawki klasyczne, do stylizacji codziennych świetnie sprawdzą się pilotki, a na imprezę warto wybrać np. oprawki typu muchy.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn warto zwrócić też uwagę na najnowsze trendy (np. tutaj). W nadchodzącym sezonie absolutnym hitem są duże, klasyczne oprawki i czarne szkła. Kolorowe, błyszczące okulary od kilku sezonów zdecydowanie wychodzą już z mody. Należy jednak pamiętać, że okulary muszą być przede wszystkim funkcjonalne i świetnie się sprawdzać w codziennych sytuacjach. Nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem okularów przeciwsłonecznych, zainwestuj w choć jedną, ale za to dobrej jakości parę. W okularach trzeba się przede wszystkim dobrze czuć. Od razu zrezygnuj z tych, które już podczas przymierzania uwierają, zsuwają się lub źle przylegają do twarzy.

Okulary przeciwsłoneczne są coraz popularniejszym dodatkiem wśród mężczyzn, dlatego ich wybór pod kątem kształtu, koloru czy wielkości jest naprawdę bardzo duży. Każdy mężczyzna bez wątpienia znajdzie okulary idealne dla siebie.

 

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj