Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Najlepszy prezent dla dziecka z okazji 18 urodzin

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wejście w dorosłość naszego dziecka jest dla nas często bardzo symboliczne. W tym specyficznym czasie warto stawiać na naukę odpowiedzialności - chcemy, by nasze dziecko ukończyło studia, zrobiło karierę, oszczędzało na przyszłość i w tym wszystkim powinno znaleźć się również miejsce na ubezpieczenie swojej przyszłości.

Jest kilka możliwości na to, by ukończenie 18. roku życia było dla naszego dziecka pomyślne. Standardowym pomysłem jest gotówka, przez co unikamy ryzyka zakupu kłopotliwego prezentu. Za to niestandardowym będzie sposób zgromadzenia pokaźnej sumy bez odczucia tego w domowym budżecie.

Sposób z polisy posagowej
Z pewnością przekazanie dziecku kwoty rzędu 50 tys. złotych czy większej zrobi wrażenie oraz zapewni komfortowy start w dorosłość. Takie środki uposażony może przeznaczyć na dowolny cel:
- edukację wyższą,
- samochód,
- wkład własny na zakup mieszkania,
- podróż zagraniczną.

Będzie to możliwe za pomocą posagowej polisy na życie, której konstrukcja jest niezwykle prosta - rodzic, krewny bądź inna osoba dorosła opłaca regularnie składkę, której część trafia na specjalne konto oszczędnościowe. Suma zebranych przez lata środków jest dodatkowo zwolniona z podatku od darowizn, natomiast przez cały okres opłacania "posagówki" dziecko jest chronione na wypadek śmierci rodzica czy innego zdarzenia związanego z zagrożeniem jego życia i zdrowia, np. chorób, wypadków, urazów, pobytów w szpitalach.

Nie mamy pewności w jakim miejscu naszego życia będziemy się znajdować za 10, 20 lat i czy będzie nas stać na to, by zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze. Zatem warto decyzję o tym podjąć wcześniej i wykupić ubezpieczenie na życie dla dziecka. Takie ubezpieczenia na życie najlepiej zakupić zaraz po narodzinach dziecka - wtedy uda się zebrać większą kwotę wypłaconą w 18. urodziny uposażonego.

Polisa posagowa okaże się znacznie lepszym jakościowo produktem od wykupywanego co roku szkolnego NNW, gdzie zakres ochrony jest minimalny, nie mówiąc już o gromadzeniu jakichkolwiek środków na polisie.

Prezent na dorosłe życie
Innym wariantem prezentu dla 18-latka może być zakup indywidualnej polisy na życie. Istnieją oferty polisowe, które opłacane są raz w roku i rodzic może zobowiązać się wykupić taką polisę, gwarantując spokojną i bezpieczną przyszłość dla swojego potomka przez pełnych 12 miesięcy, a po tym czasie zdecydować o pozostaniu przy ubezpieczeniu czy wybraniu innych rozszerzeń. Taka polisa, choć nie umożliwia gromadzenia oszczędności, gwarantuje pomoc finansową towarzystwa w wielu sytuacjach życiowych oraz wsparcie ze strony prywatnej opieki medycznej.

Ochrona na dorosłe życie może okazać się niezwykle cenna - młody człowiek, który dopiero wchodzi w dorosłość, wciąż jeszcze myśli beztrosko, nie przewiduje konsekwencji pewnych działań i narażony jest na wiele sytuacji oraz zdarzeń, od których może zostać ubezpieczony.

Dobra polisa może chronić przed wypadkami samochodowymi, kontuzjami, chorobami oraz wieloma innymi zdarzeniami. W każdej z wymienionych sytuacji nasze dziecko może otrzymać pomoc zarówno finansową, jak i inny rodzaj wsparcia, np. dofinansowanie do nierefundowanych lekarstw, pomoc psychologa.

Przykładowym rozwiązaniem jest oferta na ubezpieczenie na życie PZU na www.ubezpieczeniaonline.pl, która zapewni naszemu dziecku maksymalny rodzaj ochrony przy niskich kosztach. Podstawowa ochrona to wydatek rzędu 20-30 złotych miesięcznie. Albo dołączenia dziecka do własnej polisy jako współubezpieczonego - wtedy dodatkowa składka nie będzie wymagana.

Warto pamiętać, że dziecko uczy się na swoich błędach, których często popełnia wiele, jak również o tym, że młoda osoba ma trudniejsze warunki życia niż osoba dorosła i doświadczona. Młode osoby otrzymują niższe wynagrodzenia, trudniej im otrzymać umowę o pracę, nie mają takiej stabilności jak dojrzałe osoby. Dlatego właśnie dobrze jest zabezpieczyć dziecko i zapewnić mu odpowiedzialny prezent na rozpoczęcie swojej dorosłości. Z całą pewnością nasze dzieci prędzej czy później będą nam za ten prezent niezwykle wdzięczne, a dodatkowo nauczą je odpowiedzialnego podejścia do życia.

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj