KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak chronić dach przed zniszczeniem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wizytówką zadbanego domu jest jego piękny i czysty dach, o który musimy dbać przez cały rok. Dokuczliwe ptactwo, silne opady deszczu, nawałnice i upały, a także intensywne opady śniegu mogą poważnie uszkodzić nasze pokrycie dachowe. Sprawdź, co możesz zrobić, aby jak najlepiej zadbać o ochronę swojego dachu przed zniszczeniem.

REKLAMA


Nie pozwól zagnieździć się ptakom
Ptaki osiadające na naszym dachu potrafią wyrządzić wiele szkód. Hałas, zanieczyszczenie rynien, gzymsów i elewacji to tylko niektóre problemy, które może przynieść ptactwo. Aby im zapobiec warto odstraszyć je kolcami. Musimy jednak uważać, ponieważ jeśli ptaki uwiją na naszym dachu gniazdo - na zamontowanie szpikulców będziemy musieli uzyskać zgodę regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Dobrym pomysłem mogą się okazać także tzw. wróblówki. Są to grzebienie okapu ze specjalną wkładką wentylacyjną, które umieszcza się pod blachą lub dachówką ceramiczną. Uniemożliwiają one przedostanie się pod dach ptaków i owadów.

Zabezpiecz przed śniegiem
Ciężki śnieg zalegający na dachu może nie tylko poważnie uszkodzić nasz dach. Stanowi on również poważne zagrożenie dla wszystkiego znajdującego się wokół - spadając bowiem może wgnieść maskę naszego samochodu. Warto się przed tym zabezpieczyć drabinkami przeciwśniegowymi i montowanymi pod kątem 45 stopni drewnianymi belkami.

Chroń przed promieniowaniem UV
Zawarte w świetle słonecznym promieniowanie ultrafioletowe może spowodować rozbicie wiązań chemicznych polimerów. W wyniku tego elementy dachowe wykonane z tworzyw sztucznych są narażone na rozmaite uszkodzenia. Do najczęstszych należy sztywnienie, pękanie i odbarwianie się tych części. Po długotrwałym kontakcie z intensywnym promieniowaniem UV (np. po kilku upalnych latach) nasz dach będzie wyglądał fatalnie. Warto więc przy remoncie dachu zastosować sprawdzone metody ochrony naszego dachu przed słońcem.Farba nakładana na piankę poliuretanową stanowi solidną i niezawodną warstwę chroniącą przed promieniami UV. Najczęściej używa się jej podczas termorenowacji pokrycia dachowego. Uznaje się to za swoiste uwieńczenie remontu dachu. Aby uzyskać jednolity kolor dachu piankę pur (czyli piankę poliuretanowę zamkniętokomórkową), która została wcześniej użyta do ocieplenia możemy nanieść również na obróbkę blacharską. (źródło: http://www.kumibex.pl/)

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?