KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Odnowienie ścian w pokoju nie musi być problematyczne

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wykończenie ścian w pokoju to niełatwe zadanie, spędzające sen z powiek niejednemu domowemu dekoratorowi Nie dość, że efekt końcowy musi być wykonany starannie i cieszyć oko, ale też być czymś na tyle praktycznym, by po kilku latach nam się nie znudził. Pomysłów jest więc wiele, podobnie jak ludzi, którzy te pomysły mają. Przed wyborem gotowej struktury uporządkujmy naszą wiedzę, by uchronić się od pomyłek.

REKLAMA


Najważniejszy jest koncept

Pierwszoplanowym zadaniem jest jasne określenie naszych zamiarów co do wykończenia ścian w mieszkaniu. W tym celu przeanalizujmy uprzednio jaki pokój remontujemy. Inne podejście bowiem będziemy reprezentować podczas odnawiania kwatery dla dziecka, a inne przy kuchni, czy łazience. Najważniejszym jest by projekt nasz był spójny i nie kontrastował kolorystycznie z wykończeniem wnętrza oraz dodatkami. Nie mniej ważnym jest planowanie kolejności prac. Jeśli na ścianach znajdują się stare farby lub obszarpana już tapeta, to oczywistym jest, że nie będziemy kłaść na nią kolejnej warstwy. Działanie takie jest wysoce nieprofesjonalne oraz skutkuje odpryskami oraz rozwarstwieniem całej powłoki.

Dopasuj coś dla siebie

Najprostszym, a zarazem najtańszym materiałem jest farba. Pomalowanie ścian nie jest procesem skomplikowanym i jako taki nie zajmie nam dużo czasu, a dodatkowo nie narazi nas na wielkie koszty. Do wyboru mamy farby emulsyjne, strukturalne oraz ceramiczne. Różniące się między sobą ceną oraz jakością produktu. Inne rozwiązanie to zastosowanie w pokoju lamperii np. z drewnianych paneli lub drewna. Skutecznie zabezpieczymy nimi ścianę oraz z łatwością dobierzemy kolor dopasowany pod resztę pokoju. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie we wnętrzu pomieszczenia fototapety. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla wybrednych. Fototapety są bowiem wykonywane pod projekt konkretnego klienta, dzięki czemu nadadzą naszej przestrzeni dozy unikatowości. Dodatkowo te, wykonane z winylu są wysoce odporne na zabrudzenia oraz ścieranie.

Koszty, koszty i jeszcze raz koszty

Wielu z nas podczas remontu zadaje sobie pytanie, czy pochłonie on znaczną ilość naszych funduszy. Nadanie powiewu świeżości ścian wcale nie musi być drogie. Jeśli przed dokonaniem prac precyzyjnie skomponujemy sobie budżet, to nakład pieniężny na poczet remontu nie powinien nas przytłoczyć. Kosztorys pozwoli uniknąć chaosu i niepotrzebnego stresu wynikającego z nadmiernych wydatków. Co więcej, planując renowację nie musimy ograniczać się do tanich materiałów. Modernizacji nie dokonujemy często, więc czasami lepiej wydać odrobinę więcej, ale za to cieszyć się doskonałą jakością przez lata. Zastosowanie lepszych gatunkowo materiałów sprawi, że wierzchnia warstwa ściany będzie bardziej odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz uszkodzenia fizyczne i odpryski oraz pozwoli zredukować nam ilość wszelakich poprawek do niezbędnego minimum. (źródło: http://www.elgrom.pl/)

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • Ania28

    Ja polecam fototapety winylowe są znacznie trwalsze od lateksowych. Poza tym idealnie nadają się do zastosowania w kuchni z racji tego, że mają możliwość wielokrotnego mycia.

    Zgłoś nadużycie Ania28 czwartek, 25, sierpień 2016 11:07 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?