KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W jaki sposób skutecznie rozjaśnić wnętrza w mieszkaniu?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ciemne pomieszczenia, to nie jest to, co zapewne chcielibyśmy mieć w swoim mieszkaniu. Szczególnie, jeśli mówimy tutaj o sypialni, czy salonie. Niemniej jednak, można kilkoma stosunkowo prostymi trikami sprawić, aby pomieszczenia nie wydawały nam się zbyt zaciemnione i tym samym mocno przytłaczające. Zapewne chciałbyś móc z radością przebywać w takich pokojach, a światło jest jednym z takich czynników, które niejako o tym decyduje.

REKLAMA


Kolor ścian najważniejszy
Tak naprawdę nie jest szczególnie ważne, czy zdecydujesz się tutaj użyć farb, czy może postawisz na nowoczesne tapety ścienne. Jeśli zastosujesz ciemne kolory, to pomieszczenie od razu pogrąży się w znacznie mroczniejszym klimacie. Niekiedy taki efekt jest pożądany, ale mimo wszystko większość osób zdecydowanie woli wybierać jaśniejsze tony. Dlatego też, kiedy będziesz planował kolory ścian, to miej na uwadze fakt, że im będą one jaśniejsze, tym lepiej dla Ciebie.

Oświetlenie
To również istotny czynnik. Jeśli oświetlenie w pomieszczeniu będzie dobrze rozmieszczone, to dodatkowo optycznie wyda nam się ono większe. Oczywiście nie można zapominać w takim wypadku o świetle centralnym, które będzie bez większych problemów oświetlało całe pomieszczenie. Obecnie na rynku jest naprawdę spory wybór ciekawych propozycji oświetleniowych, więc na pewno nie będziesz mieć trudności z wyborem czegoś do Twojego salonu, przedpokoju, czy sypialni.

Odpowiednie meble
Mało osób zwraca na to uwagę, tymczasem meble jak najbardziej mają ogromne znaczenie w zakresie rozjaśniania pokoju. W sytuacji, kiedy zależy nam na przestrzeni i jasnym pomieszczeniu, to polecamy zakupić jasne meble, które nie będą zajmowały zbyt wiele przestrzeni. Niestety, spora grupa kupujących stawia przeważnie na wielkie i masywne meble, które niestety są stosunkowo słabą opcją w takim przypadku. Potem, wchodząc do salonu, czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia można poczuć się naprawdę mocno przytłoczonym.

Podłoga
Podczas projektowania pokoju nie powinieneś zapominać o podłodze. Oczywiście nie będziesz ani trochę zdziwiony, kiedy powiem Ci, że tutaj również im jaśniejsza podłoga, tym pomieszczenie nie tylko będzie wydawało się jaśniejsze, ale również optycznie powiększone.

Jak więc widzisz, jest tutaj kilka ważnych spraw, na które koniecznie warto jest zwrócić swoją uwagę, bowiem będzie to miało wpływ na Twoje samopoczucie w danym mieszkaniu.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?