KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najnowszy trend: bądź proekologiczny!

Z roku na rok wzrasta u ludzi świadomość, aby żyć w zgodzie z naturą. Ekolodzy podkreślają, że zmiana naszego postępowania i przyzwyczajeń, może mocno przyczynić się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w najbliższym otoczeniu, w którym funkcjonujemy. Co więcej, można zaobserwować, że bycie tak zwanym zielonym staje się coraz bardziej modne. Zmieniamy nawyki żywieniowe oraz zaczynamy prawidłowo segregować odpady. Oszczędzamy również papier poprzez zbieranie makulatury do specjalnie wyznaczonych pojemników, nie wyrzucamy baterii do koszy na śmieci i częściej kupujemy napoje w szklanych butelkach niż plastikowych.

REKLAMA


Sprzęt musi być przyjazny środowisku
Coraz więcej osób zwraca uwagę na wybór środków czyszczących. Częściej zaopatrujemy się w produkty przyjazne środowisku. Przyrodnicy podkreślają również, że staramy się oszczędzać wodę poprzez kontrolowanie szczelności kranów czy kupowanie nowoczesnego sprzętu: pralek i zmywarek do naczyń. Wielu kierowców zwraca także uwagę na to, aby ich samochody były zaopatrzone w katalizatory, które nie zatruwają środowiska. Bardzo popularne stało się prowadzenie farm ekologicznych zajmujących się wytwarzaniem zdrowej żywności.

W porównaniu do poprzednich lat, rzadziej stosuje się pestycydy. Rolnicy również zaczynają stosować naturalne nawozy, co przekłada się na jakość oferowanych produktów. Modne stało się odwiedzanie gospodarstw agroturystycznych, gdzie można nie tylko odpocząć, ale również zjeść jedzenie, które spełnia wszelkie jakościowe normy europejskie.

Najnowszy ekologiczny hit
W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się energooszczędne domy wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej. Nieruchomości mają wiele zalet. Nie tylko dbamy o środowisko, ale również płacimy mniejsze rachunki za media. Domy na sprzedaż Tarnowskie Góry na "Osiedlu Sielanka", to doskonały przykład takich obiektów, które spełniają surowe normy unijne w zakresie energooszczędności. Nieruchomości tworzone są w oparciu o najnowocześniejsze technologie, które obecnie wykorzystuje się  w budownictwie.

Tworzywa dostarczane są od najlepszych producentów, materiały charakteryzują się niezwykłą trwałością. Ściany nieruchomości ocieplane są specjalnym styropianem, a poddasze wełną mineralną. Dodatkowo budynki posiadają nowoczesne i kondensacyjne piece gazowe z zamkniętą komorą spalania i system wentylacji mechanicznej z rekuperacją, zapewniającą odzysk ciepła z wymienianego powietrza.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?