KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podłogi dla miłośników ekologii

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Budujesz lub remontujesz? Zastanawiasz się nad tym, co położyć na podłogi lub czym pomalować albo okleić ściany? Weź pod uwagę korek – najmodniejszy obecnie surowiec do produkcji podłóg i oklein ściennych. Aż trudno uwierzyć, ile ma zalet.

REKLAMA


Podstaw na korek
Drewniana podłoga to perspektywa niezbyt miła dla miłośników ochrony środowiska, niechętnych wycinaniu drzew. Korek stanowi znakomitą alternatywę, ponieważ pozyskuje się go metodą, która nijak drzewom korkowym nie szkodzi. Większość drzew korkowych świata rośnie w Portugalii i Hiszpanii. Korek to nic innego jak ich kora, którą co jakiś czas (wg różnych źródeł od 9 do 12 lat) można z drzew zdejmować. Nawet radykalny ekolog nie może więc mieć zastrzeżeń, bo drzewom żadna krzywda się przy tym nie dzieje - rosną spokojnie dalej, osiągając wiek sięgający nawet 200 lat.

Lubisz ciszę i spokój? To rozwiązanie idealne dla Ciebie!
Nastolatek odtwarzający godzinami za ścianą hip-hop albo heavy metal? Sąsiad miłujący muzykę etno piętro niżej? Sąsiadów się nie wybiera, sąsiadów się ma i nie z każdym można się dogadać lub uporać. Zastosowanie korka może przynieść niemałą ulgę, ponieważ jest to materiał świetnie izolujący akustycznie. Można go z powodzeniem zastosować zamiast drogich mat wygłuszających i mieszkać dzięki temu bardziej komfortowo. Specyficzna struktura korka, przypominająca nieco mikroskopijne plastry miodu, zapobiega przenoszeniu drgań przez ściany i podłogi, przynosząc ulgę udręczonym lokatorom. Dowiedz się więcej w sklepie internetowym drexpol.com.pl.

Jedną z zalet jest bezpieczeństwo
Korek jest o tyle niezwykły, że sprężysty. Ugina się pod obciążeniem, ale natychmiast powraca do pierwotnego kształtu. Sprawia to, że przyjemnie się po nim chodzi, a obciążenia stawów i kręgosłupa są mniejsze. Ma to szczególne znaczenie dla osób z dolegliwościami układu kostnego, a także dla dzieci i osób w podeszłym wieku: upadek na „miękkiej” podłodze z korka przynosi mniejsze ryzyko urazu niż na twardej. Dzieci niemal zawsze wyjdą z niego bez szwanku, a np. osoba cierpiąca na osteoporozę może uniknąć złamania.

Podłoga, która trzyma ciepło
Kolejnym atutem korkowych podłóg i oklein ściennych jest fakt, że stanowią one świetny izolator termiczny. Cienkie ściany, niemogące doczekać się docieplenia? Nieogrzewane mieszkanie tuż obok? Korek wydatnie zmniejszy utratę ciepła, a tym samym wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania. Ponadto ani ściana, ani podłoga pokryta korkiem nigdy nie będzie chłodna w dotyku: materiał ten ma zawsze temperaturę otoczenia.

Alergii mówimy stanowcze NIE!
Podłogi i okleiny z korka mają właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przywiera do nich kurz. Ich utrzymanie w czystości jest wyjątkowo łatwe: zabrudzone miejsca wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Na takich powierzchniach nie rozwijają się zarazki, grzyby ani alergeny, dlatego korek jest materiałem godnym polecenia wszędzie tam, gdzie liczy się czystość i higiena. Powierzchnię chroni dodatkowo specjalny lakier poliuretanowy, dzięki czemu korkowe powierzchnie są odporne na zadrapania, pozostają więc gładkie, bez szczelin, w których mogłyby się rozwijać szkodliwe mikroorganizmy.  

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?