Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Funkcjonalny dom - gotowy czy samodzielnie naszkicowany projekt domu?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Fotolia

Przyszły inwestor planujący budowę domu jednorodzinnego często ma dylemat czy wybrać gotowy projekt, czy może jednak indywidualny. W poniższym artykule zajmiemy się tą kwestią z naciskiem na przyszłą funkcjonalność takiego miejsca. O czym warto wiedzieć?

REKLAMACzy tylko projekt indywidualny może być dobrze dopasowany?
Nie ulega wątpliwości, że budowa domu jest przedsięwzięciem kosztownym. Dlatego też osoba, która inwestuje tak dużą gotówkę, chce, aby efekt był zadowalający. Będzie tak, gdy budynek spełni wymagania inwestora również w kontekście, jak najlepszej funkcjonalności. W końcu estetyka jest ważna, z kolei jeśli lokum nie będzie wygodne, to narazimy się na codzienną frustrację. Niektórym wydaje się, że najbardziej dopasowany może być projekt indywidualny.

Nic bardziej mylnego. Owszem w takim przypadku mamy wpływ na każdy szczegół, ponieważ całość tworzona jest od podstaw, jednak szczególnie w przypadku osób, jakie nie są zdecydowane, jak ma wyglądać ich przyszłe lokum, konieczność podjęcia tak wielu decyzji może być rzeczą ogromnie zajmującą i stresującą. Złe wybory, podejmowane pod presją czasu dadzą o sobie później znać. Natomiast na szczęście istnieje tak duży wybór projektów gotowych, że na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego. Przykładem są choćby https://www.domoweklimaty.pl/. Jak się to ma do funkcjonalności?

Gotowy projekt a funkcjonalność
Decydując o konkretnych rozwiązaniach w swoim przyszłym domu, należy spojrzeć na nie pod kątem stylu życia domowników. Nawyki, które mamy obecnie nie powinny się zmienić, dlatego warto je wziąć pod uwagę, gdy będziemy wybierać konkretny projekt. Kiedy chodzi o gotowe rozwiązanie, różnych układów jest naprawdę wiele. Trzeba wiedzieć, że jedne są bardziej, a inne mniej popularne i nie dzieje się to bez powodu. Projektanci, tworząc takie plany wiedzą, że wykonują je nie dla konkretnej osoby, lecz dla większej rzeszy odbiorców, dlatego też dbają o uniwersalność. To znaczy, że również pod kątem funkcjonalności można liczyć na takie pomysły, jakie mogą sprawdzić się na co dzień w wielu domach.

Dodatkowym plusem jest również to, że zazwyczaj ktoś już z takiego gotowego projektu korzystał, więc możemy ocenić, jak wygląda to w praktyce, czy się sprawdza oraz, czy sam układ jest wygodny. Można zapytać o odczucia osoby, które już w takich lokalach mieszkają.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to należy widzieć, że bardzo ważnym etapem prac będzie współpraca z projektantem nad odpowiednim dostosowaniem gotowego projektu do naszych potrzeb. Natomiast, warto już podczas dokonywania wyboru poradzić się specjalistów, którzy są w stanie podpowiedzieć, co oraz w jakim zakresie można spokojnie zmienić na danym planie. Wtedy z łatwością uda się stworzyć lokum idealne.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj