Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zastosowanie taśmy dwustronnej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Taśma dwustronna świetnie nadaje się do łączenia ze sobą różnych elementów. W zależności od parametrów, poszczególne typy produktu różnią się między sobą wytrzymałością, trwałością i ceną.

REKLAMARodzaje taśm dwustronnych
Taśmy dwustronne można podzielić ze względu na materiał użyty do wytworzenia produktu:

- taśma foliowa - jest ona bardzo cienka, najczęściej używa się jej do sklejania artykułów elastycznych np. papieru, aluminium, czy folii. W procesie produkcji taśmy, używa się kleju kauczukowego i akrylowego.

- taśma piankowa - jest wykonana na bazie pianki PE. Cechuje się wysoką wytrzymałością, dlatego często używa się jej do sklejania nierównych powierzchni, a także szkła i tablic. Produkt jest również wykorzystywany przy klejeniu rolet.

- taśma akrylowa - jest używana przede wszystkim w przemyśle. Akryl wykorzystany w procesie produkcji nadaje jej dużą wytrzymałość.

- taśma siatkowa - składa się z siatki tkaninowej, jest odporna na zerwania, najczęściej używa się jej do łączenia plandek i tkanin.

- taśma montażowa - jest grubsza od pozostałych. Wykorzystuje się ją w budownictwie. Dzięki dodatkowemu wzmocnieniu, jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Z powodzeniem można jej używać na zewnątrz.

- taśma dywanowa - używa się jej do klejenia wykładzin, zawiera klej kauczukowy.

- taśma pakowa - służy do zabezpieczania kartonów i przesyłek.- taśma mocna - jest dodatkowo wzmocniona specjalnymi włóknami, dzięki czumu może być stosowana do uszczelniania, mocowania i naprawy urządzeń.

Inne właściwości taśm dwustronnych
Taśmy dwustronne różnią się między sobą również kolorem. Po produktach matowych można pisać, a na rynku dostępne są wersje w różnych kolorach. Alternatywą dla matu są taśmy przezroczyste, które są tak samo wytrzymałe, ale nie rzucają się w oczy.

Wybierając taśmę dwustronną warto zwrócić uwagę na dodatkowe parametry takie jak: rozciągliwość (najlepiej 3,5kn/m) i zrywalność (najlepiej 0,41kn/m). Poza tym, w zależności od zamierzonego zastosowania najlepiej wybrać taśmę odporną na wilgoć, zmiany temperatury i chemikalia. Standardowa szerokość taśmy dwustronnej to około 5 cm.

Gdzie kupić?
Taśmy dwustronne można kupić w sklepach stacjonarnych: papierniczych, supermarketach, ale również internetowych np. http://tasmaklejaca.pl/.

Przedsiębiorstwo Transfer zajmuje się produkcją różnego rodzaju taśm. W swojej ofercie ma m.in. taśmy ochronne, maskujące, samoprzylepne, antypoślizgowe i elektrotechniczne. Dodatkowo firma proponuje również kleje, zaklejarki do kartonów i uchwyty samoprzylepne. Wybierając taśmę dwustronną warto zwrócić uwagę na cenę, produkty tańsze są mniej wytrzymałe i mogą nie spełnić oczekiwań klienta.

 

1 komentarz

  • Inducomp Piotr tel.500221841

    Zapraszam do kontaktu. Mamy ponad 300 rodzajów taśm. Sklejamy wiele powierzchni już od 10 LAT. Pomogę o doradzę.
    Piotr tel. 500221841

    Zgłoś nadużycie Inducomp Piotr tel.500221841 piątek, 06, kwiecień 2018 15:29 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj