KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wielki powrót w Lidlu. Opowieści o polskiej kuchni według Karola Okrasy

Lidl wprowadza ofertę promocyjną w ramach której, klienci będą mogli uzupełnić swoją biblioteczkę o 4. książkę kulinarną. Tym razem tematem przewodnim nowej książki jest tradycyjna kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu, a autorami przepisów - Karol Okrasa, szef kuchni wraz z zaproszonymi gośćmi. Dodatkowo książka została uzupełniona o ilustracje wybitnego polskiego artysty Andrzeja Pągowskiego. Promocja będzie trwać od 10 do 30 listopada w sklepach Lidl w całej Polsce.

REKLAMA


Kuchnia polska swoją popularność zawdzięcza naturalnym składnikom, sezonowości i tradycyjnym, wyrazistym potrawom. Trudno sobie wyobrazić kuchnię polską bez świeżych warzyw, owoców, ptactwa, nowalijek, miodu, maku czy grzybów... To one tworzą konstelację kuchni polskiej i są bazą najważniejszych dań.

- Kuchnia polska to przeciwieństwo monotonii. Charakteru nadają jej polskie produkty, takie jak np. burak – przez lata pomijany, czy zapomniane: jarmuż i topinambur, które wracają do łask nawet w nowoczesnych kuchniach. W najnowszej książce udowodnię, że kuchnia polska to bogactwo smaków, a stare przepisy naszych babć mogą być nadal aktualne - wystarczy je lekko odświeżyć - podkreśla Karol Okrasa, szef kuchni, autor przepisów książki "Kuchnia Polska wg Karola Okrasy".Książka "Kuchnia Polska według Karola Okrasy" to ponad 75 przepisów na dania słone, podzielone na kilkanaście kategorii produktowych takich jak: leśne skarby, nowalijki, kasze i zboża czy mięso. Autorem i ambasadorem książki jest Karol Okrasa, który znany jest ze swojej pasji i miłości do polskiej kuchni. Kucharz regularnie przemierza kraj w poszukiwaniu korzeni polskiego gotowania i zapomnianych smaków. Jednak w książce nie zabraknie także innych kulinarnych ekspertów.

Karol Okrasa do współpracy przy jej tworzeniu zaprosił: Grzegorza Russaka, miłośnika kuchni staropolskiej, w tym dań z dziczyzny, Giena Mientkiewicza, amatora polskich serów zagrodowych, Maję Sobczak z Qmam Kasze, propagatorkę potraw wegańskich, Panią Grażynę Wyrwas z Kaszub - animatorkę kultury, która specjalizuje się w tradycyjnych przepisach kaszubskich oraz Dorotę Wellman, dziennikarkę, entuzjastkę gotowania, autorkę książek. W najnowszej książce Lidla znajdziemy zarówno fakty i przepisy o kuchni polskiej, jak również ciekawostki i osobiste wspomnienia - gospodarza i zaproszonych gości.

- "Kuchnia Polska" to nowa odsłona książek kulinarnych Lidla, za pomocą których chcielibyśmy zachęcić klientów do odkrywania polskich produktów i smaków. Jako firma współpracujemy z wieloma polskimi dostawcami, wśród których są tacy przedsiębiorcy jak: SM Jana Średzka, Superdrob czy Cichowlas. To oni dostarczają nam najwyższej jakości produktów, które mogą stanowić podstawę dla dań z naszej książki. Książki Lidla cieszą się ogromną popularnością, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się wydać kolejny tom i dostarczyć czytelnikom nowych, ciekawych treści - tym razem poświęconych kuchni polskiej i tradycyjnym przepisom. To co wyróżnią tę książkę to z pewnością także ciekawe ilustracje Andrzeja Pągowskiego, znanego, polskiego artysty i grafika - zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Jak zdobyć książkę "Kuchnia Polska według Karola Okrasy"?
Książka, będzie dostępna w promocji w sklepach Lidl w całej Polsce od 10 do 30 listopada. Aby zdobyć jeden z egzemplarzy, wystarczy zebrać 6 naklejek. Każda jest przyznawana klientowi za zakupy o wartości 50 zł . Po zebraniu naklejek należy dopłacić w kasie sklepu 1 grosz i odebrać swoją książkę "Kuchnia Polska według Karola Okrasy". Szczegóły dotyczące promocji będą dostępne na stronie www.lidl.pl.

kp

  • autor: kp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?