Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przygody wilczusia, czyli trochę niegrzeczności, odrobina makabry i mnóstwo humoru

Jak odróżnić dobro od zła? Czy zawsze warto być grzecznym? Dowiecie się tego z książek dla dzieci wydanych przez Poradnię K w serii Latawiec. W październiku ukazały się pierwsze dwie opowieści z serii Iana Whybrowa o Wilczusiu: "Księga straszliwej niegrzeczności - napisał Wilczuś z wielkiej złości" i "Małego Wilczka księga wilkoczynów".

REKLAMANa świecie opowieści Iana Whybrowa zyskały już miano kultowych. Autor napisał ich dziewięć w latach 1995-2004. Wilczuś stał się nowym bohaterem literatury dziecięcej na miarę Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona - pokochali go i duzi, i mali. Na podstawie jego przygód powstał animowany serial BBC i sztuka teatralna.

Wilczuś uosabia wszystkie typowo dziecięce cechy: nieśmiałość, przywiązanie do rodziców, potrzebę poczucia bezpieczeństwa, a z drugiej strony ciekawość, pomysłowość, nieprzewidywalność.

Z humorem i zaangażowaniem opisuje własne przeżycia, wyzwania, którym musi sprostać i niepowodzenia. Krótka, błyskotliwa forma tych historyjek jest wielkim atutem serii. Każda z książek to dziesiątki perypetii, które spotykają Wilczka i które relacjonuje on w formie krótkich listów do rodziców. Przewrotny humor książek sprawia, że rozśmieszają one również dorosłych. Doskonałym uzupełnieniem zabawnych tekstów są ilustracje Tony’ego Rossa.

Wilczuś ma swoich wiernych fanów także w Polsce. Na wysłużone egzemplarze biblioteczne oczekiwały kolejki czytelników, książek nie można było dostać w księgarniach. Poradnia K publikuje dwa pierwsze tomy serii w formie najbliższej brytyjskiemu wydaniu, z niezwykłą dbałością o każdy szczegół i oryginalnymi ilustracjami. W przygotowaniu są trzy kolejne tomy, które ukażą się na początku przyszłego roku.

Niewątpliwym atutem polskiego wydania jest mistrzowskie tłumaczenie. Ernest Bryll konsultował translatorskie rozwiązania ze swoją, wówczas kilkuletnią, córką. To w dużej mierze dzięki niej powstały neologizmy takie jak: "wilkoczyny" czy "Strasznolas".

Wśród fanów Wilczusia jest Michał Rusinek. Jak mówi: Książka jest ogromnie zabawna, odrobinę makabryczna i w bardzo nienachalny sposób uniegrzeczniająca - nie tylko młode wilczki.

W pierwszej części serii - "Księdze straszliwej niegrzeczności..." - bohater zostaje wysłany przez rodziców do Szkoły Złości i Chytrości, aby stać się prawdziwym złym wilkiem. To opowieść o dorastaniu Wilczusia, który, zanim trafi do szkoły Stryjca-Złyjca i pozna dziewięć wilczych przykazań-dokazań, musi odbyć długą, samotną i niebezpieczną wędrówkę. Druga część - "Małego Wilczka księga wilkoczynów" to opowieść o tym, jak Wilczuś otwiera Akademię Poszukiwaczy Przygód. Musi stawić czoła Lisowi Krętaczkiewiczowi, który porywa jego braciszka Brudnopyszczka. Ale dzielny Wilczuś nie cofnie się przed niczym, żeby młodszy brat szczęśliwie wrócił pod jego opiekę.

- Jaki jest "Wilczek"? Dowcipny i błyskotliwy. Wielka w tym zasługa duetu: Ian Whybrow i Tony Ross. Tekst z ilustracjami doskonale współgrają, a całość dopełnia wyjątkowe tłumaczenie Ernesta Brylla. Polecam "Wilczka" małym i dużym wielbicielom wilków oraz amatorom świetnej zabawy! - pisze Zofia Stanecka.

Księga straszliwej niegrzeczności - napisał Wilczuś z wielkiej złości
Tytuł oryginału: Little Wolf's Book of Badness
Autor: Ian Whybrow
Ilustracje:Tony Ross
Tłumaczenie: Ernest Bryll
Seria: Latawiec
Książka dostępna na: www.sklep.poradniak.pl
Oprawa: twarda
ISBN:978-83-63960-41-4
Cena: 29.90 PLN
Premiera: 1.10.2015

Małego Wilczka księga wilkoczynów
Tytuł oryginału: Little Wolf's Diary of Daring Deeds
Autor: Ian Whybrow
Ilustracje:Tony Ross
Tłumaczenie: Ernest Bryll
Seria: Latawiec
Książka dostępna na: www.sklep.poradniak.pl
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-63960-43-8
Cena: 29.90 PLN
Premiera: 1.10.2015

kp | Go Culture

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj