Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na co liczyć mogą użytkownicy domowi?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Na rynku laptopów od wielu lat funkcjonuje specjalny segment urządzeń, które kierowane są do tak zwanych klientów domowych, nazywanych również amatorskimi. Jakie dokładnie laptopy są dla nich przygotowywane? Trudno jednoznacznie zdefiniować tak nazwane grono odbiorców. Przypisać do nich można bowiem zarówno osoby, które korzystają z laptopa głównie do obsługi pakietu biurowego i przeglądarki internetowej, jak i miłośników kilkuletnich gier oraz fanów dobrej muzyki, filmu czy też portali społecznościowych.

REKLAMAMówiąc krótka, grupa ta jest bardzo szeroka, dlatego często omawiane laptopy określane są mianem uniwersalnych. Pozwalają bowiem na obsługę wszystkich podstawowych programów, gwarantując przy tym przyzwoitą wydajność. Oczywiście laptop laptopowi nierówny, dlatego w segmencie tego typu urządzeń również można spotkać się z wieloma różnymi propozycjami.

Liczy się niska cena
W sklepach internetowych mnóstwo jest laptopów "domowych", które kuszą przede wszystkim niską ceną. Ze względu na pewnego rodzaju ograniczenie sprzętowe, okażą się one wystarczające przede wszystkim do obsługi wspomnianego pakietu biurowego i przeglądarki internetowej.

Kierowane są one więc do użytkowników mało wymagających. Przykładem na to może być chociażby laptop Asus R541NA - cena jego modeli mieści się w granicy od 1200 do około 2000 złotych. Charakteryzuje się on bardzo niskim poborem energii, co jest wynikiem zamontowania procesora Intel Pentium N4200.

Jest to układ czterordzeniowy, niemniej jego współczynnik TDP wynosi zaledwie 6 W, co wiąże się również z dość przeciętną wydajnością. W laptopie nie uświadczymy dedykowanej karty graficznej, musimy ograniczyć się do jednostki zintegrowanej. Fakt ten również wpływa na niski pobór energii nie najlepsze osiągi.

Zaletą laptopa Asus R541NA jest to, że na rynku występują modele z szybkim dyskiem SSD. 15-calowa matryca urządzenia również nie jest najgorsze. Podsumowując, jest to laptop dla wszystkich tych, którzy poszukują taniego urządzenia, będącego w stanie sprostać wymaganiom w ramach codziennego, nieco ograniczonego użytkowania.

Przyzwoita jakość i nowe rozwiązania
Na drugim biegunie laptopów domowych znajdują się modele gwarantujące nie tylko stabilną obsługę podstawowych programów, ale również niektórych gier czy aplikacji graficznych.

Doskonałym na to przykładem są nowe wersje laptopa Acer F5-573G, które korzystają między innymi z najnowszych procesorów Intela, z rodziny Kaby Lake. Oczywiście są to procesory niskonapięciowe, jednak ich wydajność pozwala na bardzo przyzwoite działanie i obsługę wszystkich programów o multimedialnym charakterze.

Wśród użytkowników domowych nie brakuje również miłośników gier komputerowych. Zastosowana w laptopie karta graficzna Nvidia GeForce GTX 950M pozwala na stabilną obsługę takich tytułów jak For Honor, Mass Effect Andromeda czy Battlefield 1. Acer F5-573G okaże się więc doskonałym laptopem multimedialnym.

Specyfikacja poszczególnych wersji uzupełniana jest poprzez szybką pamięć RAM typu DDR4 oraz dysk twardy typu HDD (do 1 TB) lub SSD (do 240 GB). Na uwagę zasługuje również fakt, że producent zdecydował się na zamontowanie portu USB typu C.

Cena? Od 2500 do 3300 złotych. Jak więc widać, oferta laptopów domowych jest bardzo szeroka. Znajdziemy w niej zarówno modele najtańsze, przeznaczone dla użytkowników mało wymagających, jak i całkiem przyzwoite maszyny, które pozwolą na obsługę wielu nowych gier komputerowych.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj