KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czy "Bicepsy kilera" i "Wściekłe kurczaki" z Podkarpacia zostaną Mistrzami Internetu 2014?

Tylko do 7 marca 2014 potrwają zapisy do jednego z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych - Net Masters Cup. Już ponad 500 drużyn zgłosiło się do rozgrywek, w tym 36 z województwa podkarpackiego. W poprzedniej edycji konkursu do rozgrywek przystąpiły 172 drużyny z województwa podkarpackiego, a do Wielkiego Finału dotarły dwie - z Rzeszowa oraz Dębicy.

REKLAMA


Podkarpacie jak co roku wystawia mocną reprezentację. Do konkursu zgłosiło się już 36 drużyn. W oczekiwaniu na pierwszy etap rozgrywek on-line, który odbędzie się już 17 marca, uczestnicy prześcigają się w pomysłowych nazwach, które mają wyróżnić ich na tle przeciwników. Wśród drużyn z województwa podkarpackiego zarejestrowanych na stronie konkursu można znaleźć tak ciekawe nazwy jak: Bicepsy Kilera z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Szalone kapelusze z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu, czy Wściekłe kurczaki z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. A im bliżej końca rejestracji, tym więcej ciekawych pomysłów uczestników.

Formuła konkursu
Zapisy do tegorocznej edycji potrwają do 7 marca. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza na stronie www.netmasterscup.pl Do zmagań będą mogły przystąpić 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo będą one rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

W Net Masters Cup 2014 walka będzie się toczyć - podobnie jak w poprzedniej edycji - o pakiet pełnej opieki podczas nauki na polskiej uczelni wyższej na kierunku informatycznym: stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca będą czekać nagrody rzeczowe oraz pakiet wejściówek na konferencje branżowe. Mistrzów Internetu 2014 poznamy w czerwcu podczas Wielkiego Finału na żywo. Weźmie w nim udział 21 najlepszych drużyn wyłonionych w trakcie dwóch etapów eliminacji online.

Partnerzy merytoryczni i organizacyjni
Organizatorami konkursu są Grupa Netia, Grupa Allegro oraz Cisco. Za ułożenie zadań konkursowych odpowiada aż 11 renomowanych, wiodących w rankingach, uczelni: Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwają także: Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej odpowiadać będą za część merytoryczną konkursu,  m.in. przygotują pytania do I i II etapu eliminacji on-line z kategorii "Logika w matematyce i informatyce", "Kombinatoryka" oraz z kategorii "Trivia", w skład której wchodzą ciekawostki internetowe, zadania wymagające szybkiego i efektywnego wyszukania informacji, czasem o tematyce rozrywkowej, pozornie nie związanej z IT.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: magazyn komputerowy CHIP, serwis Spider’s Web i Wykop.pl.

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram Net Masters Cup 2014:

ZAPISY DRUŻYN:  do 7 marca 2014

I ETAP TESTÓW ON-LINE - ELIMINACJE
10-14 marca 2014 - weryfikacja zgłoszeń, przydzielanie terminów
17-21 marca 2014 - testy
4 kwietnia 2014 - ogłoszenie wyników

II ETAP TESTÓW ON-LINE - PÓŁFINAŁY
7-11 kwietnia 2014 - przydzielanie terminów
14-16 kwietnia 2014 - testy
30 kwietnia 2014 - ogłoszenie wyników
12 maja - ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku

KONKURS O "DZIKĄ KARTĘ" - CHIP
między 12 maja a 6 czerwca 2014

FINAŁ: 16 czerwca 2014

ls/neuron

  • autor: ls/neuron

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?