KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzień Dziecka - obiecaj sobie, że będziesz dobrym rodzicem

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych momentów dla naszych pociech. Jednak to nie prezenty i atrakcje są najważniejsze - najbardziej liczy się czas oraz troska mamy i taty. Dlatego Dzień Dziecka to idealny moment dla rodziców, aby zastanowić się nad przyszłością swoich dzieci.

REKLAMA


Wyniki badania Synergion dla firmy Aviva pokazują, że rodzicielstwo diametralnie zmienia nasze podejście do życia. Czujemy się bardziej odpowiedzialni za naszych bliskich i chcemy zapewnić im bezpieczną przyszłość. Dlatego możemy wykorzystać ten szczególny dzień, aby złożyć sobie i swojemu dziecku najważniejszą obietnicę - że zawsze będziemy je chronić.

Zmiana myślenia o życiu zaczyna się już podczas ciąży i nasila po niej. W ciągu kilku miesięcy na dalszy plan schodzą nasze pasje, często również przyjaciele, a pierwsze miejsce zajmuje właśnie rodzina.

W największym stopniu dotyczy to kobiet. Według badania Synergion dla firmy Aviva, po porodzie większość matek nie oddziela swojego życia od życia swojego dziecka. Jak wynika z wypowiedzi ankietowanych kobiet, w tym szczególnym okresie myślą i żyją teraźniejszością, nie wybiegając za bardzo w przyszłość. Ojcowie natomiast do pewnego stopnia oddzielają swoją pracę od życia domowego i dziecka. I to właśnie oni pierwsi myślą w dłuższej perspektywie o przyszłości swoich dzieci. Zaczynają bardziej dbać o stabilność finansową. Mocniej uświadamiają sobie też zagrożenia związane np. z utratą pracy i starają się im zaradzić.

Będę dobrą mamą! Będę dobrym tatą!
Kobiety i mężczyźni, gdy dowiadują się, że będą rodzicami, muszą dostosować się do swoich nowych ról – matki i ojca. W badaniu Aviva sprawdziła, jakie mają wobec siebie oczekiwania. Kobiety chcą być dobrymi matkami i poświęcać maksymalnie dużo czasu swoim dzieciom. Mężczyźni natomiast chcą być zaangażowanymi ojcami i zapewnić rodzinie odpowiednie środki finansowe.

Będę Twoim przyjacielem
Jednak oczekiwania rodziców w perspektywie lat zmieniają się. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni myśląc o swojej roli za 10-15 lat, widzą siebie jako przyjaciela swojego dziecka. Bardzo ważne dla nich jest także odpowiednie wychowanie pociech.

Rodzice a obietnice
Rodzice całe życie składają swoim dzieciom obietnice. To naturalny przejaw chęci zadbania o ich dobro, sprawienia przyjemności. Czasem składamy obietnice po to, by dziecko dało nam chwilę spokoju. I właśnie wtedy rodzicom zdarza się nie dotrzymywać rzuconego w przelocie słowa. Dlatego, zwłaszcza w Dzień Dziecka warto złożyć jedną, najważniejszą obietnicę i to w sposób szczególny.

Wyślij list w przyszłość
1 czerwca startuje strona www.listwprzyszlosc.pl. Dzięki niej można wysłać swojemu dziecku wiadomość, składającą się z listu zawierającego obietnicę wobec niego oraz fajne zdjęcia. Można stworzyć w ten sposób nowoczesny pamiętnik, którego odbiorcą może być też inna bliska osoba.

dz/247

  • autor: dz/247

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?