KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ruszyła II edycja "Agrafki Agory"

Trwa rekrutacja do "Agrafki Agory" - Lokalnego Konkursu Stypendialnego, który po raz drugi realizuje Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Jest to partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory, a jego celem jest pomoc zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

REKLAMA


Po raz drugi młodzież z powiatu brzozowskiego może wziąć udział w Lokalnym Konkursie Stypendialnym - "Agrafki Agory". To szansa dla osób, których niekorzystna sytuacja materialna stanowiła barierę w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji. Program pomaga osobom młodym, pochodzącym z rodzin ubogich w podjęciu i kontynuowaniu nauki na studiach wyższych, rozwoju zainteresowań i talentów. W ubiegłym roku z pomocy skorzystało sześcioro studentów z uczelni wyższych w Rzeszowie, Krakowie i Lublinie.

- Stypendium wykorzystałam na opłatę za wynajem mieszkania. Dzięki temu zaoszczędziłam wiele czasu, który musiałabym poświęcić na dojazdy. Pozwoliło mi to rozwijać swoje pasje, a także zaangażować się w wolontariat - mówi Beata, studentka I roku filologii polskiej w Rzeszowie. Krystian, student finansów i rachunkowości dodaje - środki otrzymywane z Fundacji ułatwiły mi start na studiach. Dzięki funduszom mogłem sam opłacać mieszkanie. Resztę pieniędzy przeznaczałem na wyżywienie oraz niezbędne pomoce naukowe. Stypendyści uczestniczyli dodatkowo w wykładach prowadzonych przez wybitych specjalistów z całego kraju, konferencjach, warsztatach naukowych oraz byli zaangażowani w działania Fundacji  i reprezentowali ją jako Ambasadorzy Konkursu "Agrafka Agory".

Kto może się zgłosić?
Do udziału w II edycji "Agrafki Agory" mogą zgłaszać się osoby rozpoczynające naukę na I roku studiów dziennych oraz ją kontynuują. Warunkiem, jaki powinni spełnić jest również zaangażowanie w działalność pozalekcyjną (udział w olimpiadach, konkursach, działalność artystyczna, sportowa, na rzecz szkoły, wolontariat, uczestnictwo w zespołach tanecznych, teatralnych, akcjach charytatywnych). Kompletny wniosek wraz z załącznikami należy składać w siedzibie Fundacji przy ul. Kościuszki 23 w Brzozowie do 31 sierpnia 2014 roku. Cieszymy, że możemy wspierać ambitną i zdolną młodzież z naszego powiatu. - Doceniamy ich ciężką pracę i bardzo dziękujemy za zaangażowanie w działanie naszej Fundacji - mówi Bożena Bieńczak, Wiceprezes Fundacji. - Dzięki Partnerom konkursu możemy uruchomić II edycję konkursu. Liczymy, że w tym roku do Konkursu włączą się dotychczasowi i nowi partnerzy, abyśmy mogli ponownie dać szansę na rozpoczęcie lub kontynuowanie nauki na studiach zdolnej młodzieży - zachęca.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu można uzyskać na stronie www.fpd.org.pl.

Partnerami I edycji Konkursu byli: Apteka Prywatna B. Sawka, Gran-Pik Liwocz, Sieć Handlowa Alta, BM Global, Brzozowska Gazeta Powiatowa.

pp/exacto

  • autor: pp/exacto

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?