Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

"Młodzi głosują" - wybory parlamentarne 2015

Rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacji wyborczej - "Młodzi głosują"!

REKLAMA25 października zagłosujemy w wyborach powszechnych do Sejmu i Senatu RP. Jak pozytywnie wpłynąć na frekwencję, zainteresowanie polityką i poczucie sprawczości szczególnie wśród młodych ludzi? - to pytania, które często powracają w debacie publicznej z okazji wyborów. Młodzi głosują to program, który od 1995 roku pokazuje, że młodzi ludzie chcą i potrafią być aktywnymi oraz świadomymi obywatelami i obywatelkami.   
 
W ramach programu Młodzi głosują uczniowie i uczennice gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach symulację wyborów powszechnych. Dodatkowo organizują działania edukacyjne i prowadzą projekty młodzieżowe takie jak debaty, zajęcia z zakresu edukacji wyborczej oraz kampanie profrekwencyjne.

Symulacje wyborów parlamentarnych w ramach Młodzi głosują odbędą się 19 października na zasadach podobnych do wyborów powszechnych. Wyniki zostaną opublikowane 26 października.

Program towarzyszy wszystkim wyborom i referendom ogólnokrajowym od roku 1995, w każdej edycji pracuje z nami ponad 1200 szkół. Program w szkołach prowadzony jest przez samą młodzież, do tej pory w roli organizatorów wystąpiło około 50 000 uczniów i uczennic, w wyborach przez nich przygotowanych wzięło udział ponad 3 miliony uczniów i uczennic. W trwającej edycji parlamentarnej bierze udział ponad 1500 szkół.

Uczestnictwo w wyborach jest w pewnym sensie nawykiem, który wyrabia się poprzez samo głosowanie. Program Młodzi głosują jest narzędziem wyrabiania tego nawyku i może dzięki temu przyczynić się do kształtowania postaw obywatelskich wśród młodych obywateli, a co za tym idzie zwiększenia frekwencji.

- Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości - mówi dr Jacek Strzemieczny, prezes Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głos oddany do szkolnej urny przez młodych ludzi jest dla nich często pierwszą szansą wyrażenia własnego zdania w sprawach ważnych dla kraju.

Aby zgłosić szkołę do programu należy wypełnić formularz na platformie: www.mlodzi.ceo.org.pl/rejestracja

UCiMW

  • autor: UCiMW

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj