Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Twoja chwila ma dla nich wielkie znaczenie

Twoja chwila ma dla nich wielkie znaczenie Fot. archiwum VMR

Początkiem października wystartowała kampania społeczna "Wystarczy chwila" Fundacji L’Arche, której celem jest rozpowszechnienie działalności wspólnot L’Arche i podkreślenie konieczności wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną. W Polsce żyje ich ponad 100 tysięcy.

REKLAMAL’Arche i jej domy działają na całym świecie, obecnie istnieje 147 wspólnot w 35 krajach. W Polsce Fundacja prowadzi swoje placówki w Śledziejowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Charakterystyczne dla wspólnot L’Arche jest założenie, że między osobami z niepełnosprawnością a asystentami - opiekunami powstają więzi braterskiej przyjaźni, które są źródłem poczucia, że każdy jest akceptowany, ważny i potrzebny. Wszyscy wspólnie pracują, sprzątają, gotują i świętują.

Jean Vanier, założyciel pierwszej wspólnoty L’Arche we Francji podkreśla, że każdy z nas potrzebuje miejsca, do którego by przynależał, czuł się kochany i ważny dla innych. Dlatego w domach L’Arche nie chodzi wyłącznie o pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną, ale o dawanie im przestrzeni do rozwoju, do odkrywania swoich talentów, doświadczania  akceptacji i miłości.


- L’Arche to wspólne zakupy, wspólne nakrywanie do stołu, wspólne spontaniczne wybuchy śmiechu. Ale to nie tylko dobre chwile. To również wspólne kłótnie, wspólne obrażanie się na siebie, wspólne "nie lubię cię". Domy L’Arche to życie w pełnym wymiarze. To takie miejsce, gdzie z pozoru wszystko jest inne, a jednak z czasem staje się bliskie i nawet nie zdążymy się obejrzeć, a już w naszym sercu zachodzi przemiana. Jeśli w tym zabieganym świecie szukamy miejsca, gdzie na chwilę można się zatrzymać, to bez wątpienia takim przystankiem jest L’Arche - mówi Urszula Talar ze wspólnoty L’Arche w Poznaniu.

Kampania "Wystarczy Chwila" ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jednocześnie ma pokazać, że naprawdę niewiele trzeba, by włączyć się w pomoc drugiemu człowiekowi. Czasami wystarczy tytułowa chwila. Organizatorzy chcą także zachęcić odbiorców do pomocy finansowej na rzecz Fundacji. Potrzebne są pieniądze na bieżące utrzymywanie istniejących domów oraz na organizację nowego w Warszawie. Więcej informacji na temat potrzeb finansowych znajduje się na www.wystarczychwila.pl

Ambasadorami akcji zostali aktorzy z grupy teatralnej MUMIO. Spot z ich udziałem będzie emitowany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych.

jp/vmr

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj