KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spróbuj otoczyć się językiem - efekty Cię zaskoczą

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Zapewne spotkałeś się z sytuacją, na przykład w pracy, gdy osoba głośno i pewnie deklarująca znajomość języka angielskiego na całkiem wysokim poziomie, w sytuacji spotkania i rozmowy z anglojęzycznym kontrahentem, nie wyksztusiła z siebie ani słowa. A może Ty sam byłeś uczestnikiem takiego wydarzenia, a bariera językowa, której doświadczasz, zaprzepaściła Twoje szanse na awans lub znacząco pokrzyżowała plany zawodowe? Wiele osób, mimo wieloletniej nauki języka angielskiego wciąż nie jest zadowolonych z rezultatów podejmowanego wysiłku. Co zatem można z tym zrobić?

REKLAMA


Mówić płynnie i nie mówić na co dzień - myślisz, że to możliwe?
Otóż nie. Nie można swobodnie komunikować się w języku angielskim, jeśli na co dzień, nie obcujemy z tym językiem. Czasem kurs języka angielskiego nie wystarcza. Co zatem?

Zastanówmy się, jak nauka języka (ojczystego) przebiega u dzieci. Jak to możliwe, że małe dziecko zapamiętuje słowa, rozumie to, co usłyszy i gdy zaczyna mówić, mimo popełnianych błędów, sprawnie się komunikuje? To właśnie codzienny, permanentny kontakt z językiem pozwala na efektywną naukę. Dziecko słyszy rodziców, ich rozmowy i słowa, które kierują bezpośrednio do niego. Przez cały czas zanurzone jest w ojczystym języku. Stąd tez jego nauka staje się zupełnie naturalna. Jak to się ma do nauki języka obcego? Otóż i tutaj potrzebujesz "zanurzenia" w języku. Tyle, że nie w ojczystym (ten etap masz już za sobą), a w obcym. Język angielski, którym otoczysz się z każdej strony, stanie się czymś zupełnie naturalnym, a o swobodę i naturalność w komunikacji właśnie chodzi.

"Uczę się i uczę, a jednak nie mówię. Po prostu mam blokadę w mówieniu po angielsku."

Skądś to znasz? Na pocieszenie dodamy, że to całkiem powszechne zjawisko - wieloletnia nauka języka angielskiego, między innymi na kursach językowych, która nie przynosi satysfakcjonujących efektów. Bardzo często osoby, będące ekspertami i specjalistami w swoich dziedzinach zawodowych, w kontakcie z "żywym" językiem angielskim, tracą całą pewność siebie i świadomość swoich kompetencji, nie tylko językowych. To z pewnością frustrujące doświadczenie i silnie zniechęcające do podejmowania nauki na kolejnym kursie językowym. Jak swobodnie mówić po angielsku i odzyskać pewność siebie?

Intensywnie i skutecznie, czyli kurs angielskiego z native speakerami i coś jeszcze
Jak przełamać barierę w mówieniu po angielsku? Skutecznym rozwiązaniem będzie na pewno metoda pozwalająca na otoczenie się językiem, z każdej strony. Co należy przez to rozumieć? Otóż zajęcia z native speakerem to sposób na bezwzględną konieczność komunikowania się w języku angielskim. Zajęcia z native speakerem, którego cała uwaga kierowana jest tylko na jednego uczestnika kursu, to rozwiązanie jeszcze lepsze. Natomiast kompletne zanurzenie się w języku poprzez stałą, bezpośrednią i intensywną komunikację z native speakerem podczas kilkudniowego wyjazdu, realizowanego w kraju bądź zagranicą, to rozwiązanie wręcz doskonałe. Takie bowiem głębokie i intensywne obcowanie z językiem, wyzwalające konieczność komunikowania się ale także naturalność działań w tym zakresie, jest jak nauka języka ojczystego w dzieciństwie - po prostu dzieje się. Zastanów się zatem nad prawdziwie intensywnym i skutecznym kursem językowym, najlepiej wyjedź na kilka dni i zanurz się w mówieniu po angielsku. Pokonasz barierę językową, stres i nabierzesz pewności siebie, zarówno w pracy zawodowej, jak i na co dzień.

Zanurz się w języku. Sprawdź na http://angloville.pl/ i zacznij mówić po angielsku!

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?