Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

5 najpopularniejszych materiałów do nauki francuskiego online - łatwo & szybko

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Znajomość języka francuskiego ma same zalety. Język francuski jest obecnie bardzo często wybierany jako drugi po języku angielskim, język do nauki. Językiem francuskim porozumiewa się duża liczba osób na całym świecie. Spośród wszystkich państw na świecie, 68 to państwa francuskojęzyczne.

Korzyści, jakie daje znajomość języka francuskiego to:
- możliwość porozumiewania się z ludźmi na całym świecie,
- większe szansę na satysfakcjonującą pracę,
- dostęp do dzieł literatury, kina i piosenki francuskiej,
- większe możliwości na podróżowanie po krajach frankońskich,
- możliwość studiowania na znanych francuskich uniwersytetach,
- znajomość języka, który jest, jednym z oficjalnych języków wielu organizacji międzynarodowych.

W sieci internetowej można wyszukać mnóstwo materiałów i pomocy do nauki języka francuskiego.

Do tych, dzięki którym nauka przebiegnie bezstresowo, łatwo i szybko należą takie jak:

1. Języka francuskiego można uczyć się, korzystając z portalu pomocnego w nauce języków obcych Busuu. Jest to portal społecznościowy. Nauka z wykorzystaniem Busuu może odbywać się w dowolnym miejscu i czasie. W wersji darmowej dostępne są fiszki, konwersacje i innymi użytkownikami portalu, quizy i zdobywanie oficjalnych certyfikatów, ćwiczenia gramatyczne oraz aplikacje mobilne z możliwym trybem offline. Korzystając z Busuu można uczyć się wielu języków obcych, jest pośród nich również język francuski. Korzystając z portalu otrzymuje się trzy możliwości uczestnictwa, można być członkiem premium, członkiem bezpłatnym, oraz członkiem próbnym przez siedem dni. Istotnym elementem tego portalu jest społeczność użytkowników. Mogą oni poprawiać swoje prace, dyskutować na forach, grać, rozmawiać ze sobą, poprawiać swoje prace.

2. Kolejnym bardzo popularnym miejscem, na którym można doskonalić swoją znajomość języka francuskiego lub uczyć się go od podstaw, jest platforma Preply. Jest to miejsce, na którym można, bardzo szybko odszukać najlepszego dla siebie nauczyciela języka francuskiego. Na platformie znajduje się przejrzysta wyszukiwarka z wieloma funkcjami. Korzystając z platformy, otrzymuje się gwarancję bezpieczeństwa transakcji za korepetycje online. Platforma pośredniczy w wygodnym kontakcie pomiędzy nauczycielem a uczniem. Jest możliwość skorzystania z lekcji próbnych oraz ze specjalnych pakietów godzinowych. Lekcje odbywają się za pomocą znanego komunikatora Skype. Ciekawą możliwością jest opcja umożliwiająca ocenę pracy korepetytora. Dzięki wymianom opinii wybór konkretnego nauczyciela jest dużo łatwiejszy.

Więcej na https://preply.com/pl/francuski-przez-skype

3. Następnym miejscem, które warto odwiedzić chcąc uczyć się języka francuskiego jest serwis YouTube. Dostępne są na nim różnego rodzaju kanały użytkowników, dzięki którym nauka języka francuskiego jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Oglądanie filmików na YouTube ma ogromną zaletę. Angażuje do nauki wszystkie zmysły. Korzystając z tego rodzaju materiałów, można jednocześnie oglądać, słuchać, oraz notować najbardziej potrzebne wiadomości. Z polecanych kanałów do nauki języka francuskiego na YouTube, można wymienić takie jak: Français Authentique, Pronounce French, TV5MONDE.

4. W nauce języka francuskiego przydane są słowniki online. Z tych najbardziej polecanych warto wspomnieć o takich jak: Larousse, Mediadico, Lingea - polsko francuski oraz francusko - polski z ponad 28 tysiącami haseł.

Więcej na https://slowniki.lingea.pl/Francusko-polski

5. Nauka online języka francuskiego może przybierać bardzo ciekawe formy. Jest nią na pewno czytanie blogów związanych z nauką języka francuskiego oraz z poznawaniem kultury francuskiej. Blogi językowe są bardzo dobrym miejscem do tego, aby poszerzać swoje wiadomości o języku francuskim. Czytając blogi językowe można, również dowiedzieć się bardzo ciekawych wiadomości o kulturze Francji. Poza tym za każdym blogiem językowym stoi jakaś osoba. Dlatego można spojrzeć na ten kraj poprzez pryzmat jej doświadczeń i wyciągnąć własne wnioski. Czytając blogi o języku francuskim, można skorzystać z możliwości interakcji i zadać konkretne pytanie autorowi bloga. Spośród wielu blogów o języku francuskim, warto polecić takie jak te poniżej.

- francuski - przez - skype - blog o języku francuskim o Francuzach, którego autorką jest Justyna, francuski-egzamin-delf.blogspot.fr - blog prowadzony przez Olgę Ninę, przydatny dla każdego, kto jest w trakcie przygotowań do egzaminu DELF

- commeunefrancaise.com - to blog, na którym można znaleźć przydatne filmiki do nauki języka francuskiego, jest tam także dużo ciekawych wiadomości o kulturze Francji i ciekawostek o języku francuskim wszystkocofrancuskie.wordpress.com - ten blog prowadzony jest przez prawdziwą pasjonatkę tego kraju, czytając go, można dowiedzieć się o wielu niuansach związanych z nauką języka francuskiego.

Oprócz wymienionych wyżej materiałów przydatnych do nauki języka francuskiego, w sieci internetowej można bez problemu wyszukać bardzo wiele innych. To, z jakich materiałów będzie się korzystać, ucząc się języka francuskiego zależy w głównej mierze od osobistych uwarunkowań. Metoda, którą wybierze się do nauki powinna odpowiadać predyspozycjom. Dość często łączy się różnego rodzaju metody i korzysta z różnorodnych materiałów, po to, aby nauka języka francuskiego była jak najbardziej efektywna. Po tym, jak odszukać najlepsze materiały do nauki języka francuskiego dla siebie, pozostaje już tylko poświęcić czas na jego naukę. Wśród wymienionych wyżej materiałów, każdy, kto chce zgłębiać język francuski, na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

1 komentarz

  • AsiaKraków

    Korzystałam z Buusu i lingea ale nie dało mi to takiego efekty jaki oczekiwałam. Po prostu nie umiem uczyć się sama w domu. Czytałam też różne blogi o nauce języka francuskiego i dołączyłam do użytkowników forum. To jednak nie wystarczyło, bo moja wiedza była nadal bardzo słaba o wymowie już nie wspomnę. Rodzice kupili mi na urodziny kurs w szkole językowej https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-francuski/ i dopiero zajęcia tam dały mi fajne efekty i wreszcie nauczyłam się francuskiej ortografii i wymowy, z którą jak wcześniej wspomniałam miałam duży problem. Dzisiaj mogłabym pisać dyktanda po francusku i nie wiem czy by mnie ktokolwiek zagiął :D

    Zgłoś nadużycie AsiaKraków czwartek, 25, październik 2018 09:36 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj