Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Śledzenie przesyłki kurierskiej - Jak to działa w praktyce?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Zjawiskiem powszechnym w przewozach kurierskich jest dostarczanie paczek pocztowych w ścisłych przedziałach czasowych, od 9 rano do 18 wieczorem. Zdarza się czasem tak, że z powodów niezależnych od nas, nie jesteśmy w stanie zjawić się w mieszkaniu, aby móc odebrać naszą wyczekaną paczkę osobiście. W takiej okoliczności przesyłka powraca z powrotem do firmy kurierskiej, a ta ponawia próbę kontaktu z nami następnego dnia. Sytuacja taka niekiedy powoduje u nas rozdrażnienie a nawet irytację w sytuacjach, w których towar potrzebny nam jest już dziś. Dlatego warto znać kilka cennych informacji aby usprawnić samemu sobie proces odbioru zamówienia jak również nadawania paczek.

REKLAMAPamiętaj o możliwości śledzenia przesyłki przez Internet
Firmy kurierskie w odpowiedzi na tę bolączkę przygotowały funkcjonalność umożliwiającą ciągłe śledzenie położenia naszej przesyłki przy użyciu Internetu. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej firmy realizującej dostarczenie paczki oraz prawidłowo uzupełnić numer przesyłki. O krok dalej poszła firma UPS, która daje nam dodatkowo możliwość zmiany adresu dostarczenia dla paczek będących już w drodze. Poprzez tak znakomitą funkcjonalność nie tylko możemy na bieżąco monitorować postęp jej dostarczania ale i dokładniej przemyśleć jej przyszły odbiór nie tracąc przy tym ani minuty.

Zapytaj o numer do kuriera - to pomoże dokładniej określić godzinę odbioru paczki
Często zdarza się, iż w czasie dostawy paczki znajdujemy się akurat pod innym adresem, niż tym, który został zamieszczony w liście adresowym. W takiej okoliczności, możliwe jest nawiązanie kontaktu telefonicznego z dostawcą, w celu przekierowania transportu paczki pod inny adres.

Nie każda firma kurierska umożliwia taką funkcjonalność, jednakże warto podjąć próbę i zadzwonić na infolinię firmy, w celu bezpośredniej komunikacji z kurierem i ustalenia optymalnej dla nas godziny odbioru. Duże firmy takie jak Fedex, TNT, UPS czy Poczta Polska umożliwiają bezpośredni kontakt z kurierem, w celu optymalizacji czasu dostawy.

Pamiętaj o sprawdzeniu stanu towaru w obecności kuriera
Ostatnią radą, którą się chcielibyśmy z Państwem podzielić jest jakże bardzo wartościowa wskazówka, dotycząca samej chwili odbioru przesyłki od kuriera. Postarajmy się zawsze w obecności kuriera sprawdzić zawartość przesyłki i upewnić się czy nie została ona w żaden sposób naruszona podczas transportu. Jeśli opakowanie posiada jakiekolwiek ślady otwarcia, wgniecenia, uszkodzenia bądź jest zamoczone – klient ma prawo do odmowy przyjęcia paczki. Oględzin paczki dokonaj przed pokwitowaniem odbioru przesyłki, w innym wypadku będzie niestety za późno na uzyskanie pozytywnej decyzji reklamacyjnej od sprzedawcy.

Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku cennym wskazówkom zaoszczędzicie Państwo czas towarzyszący oczekiwaniu na swoją upragnioną przesyłkę.


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj