KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Hurghada: perła egipskich kurortów

Hurghada: perła egipskich kurortów Fot. RainbowTours

Wspaniałe wybrzeża Morza Czerwonego i piękne rafy koralowe od lat stanowią najlepszą zachętę do odwiedzenia Egiptu. Rozwój turystyki nad jego brzegami zapoczątkowała Hurghada, która do dziś jest najważniejszym kurortem w tej części świata. Jak można spędzić czas na jej terenie?

REKLAMA


Odległy kurort na wyciągnięcie ręki
Odległa Hurghada w dzisiejszych czasach jest kurortem dostępnym dla każdego. Połączenia lotnicze ułatwiają organizację podróży na jej teren, a liczne oferty biur podróży pomagają z zaplanowaniu wakacji w tej części Egiptu. Ciekawe promocje i oferty last minute pozwalają na odbycie takiej podróży nawet tym mniej zamożnym turystom. Dzięki takim organizatorom turystki jak Rainbow Tours, wspaniały urlop w Hurghadzie może spędzić każdy. Czy warto wybrać się do tego turystycznego miasta?

Jak powstawał się najsłynniejszy kurort świata?
Pełna hoteli i komfortowych ośrodków wypoczynkowych Hurghada jeszcze nie tak dawno była zaciszną, niczym niewyróżniającą się miejscowością. Naturalne walory wypoczynkowe oraz pobliskie rafy koralowe sprawiły, że w latach 80. XX wieku stała się ona atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Dziś na urlop w Hurghadzie decydują się tłumy turystów z całego świata. Czym podbiła ich serca?

Moc atrakcji dla każdego
W tym turystycznym mieście każdy znajdzie dla siebie wiele ciekawych propozycji spędzenia czasu. Wiele atrakcji czeka w hotelach oraz na plażach, a liczne ośrodki sportów wodnych pozwalają na aktywne spędzanie czasu w tym miejscu. Wielką popularnością cieszy się tu nurkowanie. Podwodne wycieczki pozwalają na podziwianie nie tylko wspaniałych raf, ale i na odkrywanie zatopionych wraków. Okrętów spoczywających na dnie Morza Czerwonego jest wiele, a najciekawsze obiekty ujrzeć można właśnie w rejonie Hurghady.

Gdzie warto się wybrać z Hurghady?
Lokalne biura podróży oraz tacy organizatorzy, jak Rainbow Tours zapewniają turystom spędzającym urlop w Hurghadzie moc dodatkowych atrakcji. Ten gwarny kurort jest przecież doskonałym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą poznać największe atrakcje czekające w rejonie wybrzeża Morza Czerwonego. Kusi pobliska Pustynia Wschodnia, na terenie której już w czasach starożytnych powstawały potężne kamieniołomy. Kuszą też pobliskie klasztory, wśród których szczególną popularnością cieszy się klasztor św. Antoniego. Wyprawy na wielbłądach w pobliskie góry Atbaj to kolejna atrakcja dla tych, którzy chcą lepiej poznać tę część Egiptu. Z Hurghady można również urządzać wycieczkowe rejsy na pobliskie wyspy. Wspaniałymi rafami koralowymi i plażami przyciąga wyspa Giftun. Ciekawym kierunkiem takich wypraw jest też wyspa Tawila, znana z basenów pełnych delfinów.

Hurghada to niezwykły ośrodek turystyczny, na terenie którego każdy może liczyć na moc atrakcji. Doskonałą zabawę oferują i hotele, i lokalni organizatorzy czasu wolnego. Dzięki nim można wybierać się na ciekawe wycieczki w rejonie kurortu, poznając w ten sposób niezwykle zróżnicowane oblicze Egiptu.

 • autor: Redakcja

2 komentarzy

 • Wac

  Jak ktoś lubi zabetonowany każdy skrawek przestrzeni, namolnych Arabów i wiecznie pijanych Polaczków i Rosjan to polecam Hurgadę, albo Szarm El-Szejk.

  Zgłoś nadużycie Wac sobota, 12, kwiecień 2014 09:21 Link do komentarza
 • obrzydliwy

  Nie dla finansowania i promowania krajów islamskich terrorystów! Promować i wypoczywać w Gruzji! Wspaniały kraj z piękną tradycją i znakomitym systemem.

  Zgłoś nadużycie obrzydliwy piątek, 11, kwiecień 2014 23:15 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?