KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jaka temperatura jest dla Polaków idealna na wakacje?

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej tuż przed rozpoczęciem wakacji pośród Użytkowników meteovista.pl, dla Polaków wyjeżdżających na wakacje optymalną temperaturą jest 28°C. Warto nadmienić, że w Polsce w czasie letnich miesięcy średnia temperatura wynosi 23 stopnie.

REKLAMA


Doskonałe miejsce na urlop dla przeciętnego Polaka, zgodnie z wynikami badania meteovista.pl, to takie, gdzie średnia maksymalna temperatura wynosi 28°C. Dyskwalifikuje więc to miejsca wakacyjne wokół Morza Śródziemnego, gdzie w lipcu i sierpniu po prostu jest zbyt gorąco. Z drugiej strony wypoczynek w Centralnej, a więc także w naszym kraju, oraz Wschodniej Europie również odpada, ponieważ tu temperatury średnie są niższe niż preferowane 28°C. W związku z powyższym, meteovista.pl postanowiła znaleźć alternatywne miejsca na wakacje, gdzie temperatura na pewno będzie odpowiadała większości Polaków.

Region Morza Śródziemnego / Europa Południowa
Jeżeli Europę Południową podzielimy na trzy strefy: południowy-zachód, południe i południowy wschód i przyjrzymy się średnim miesięcznym temperaturom maksymalnym, możemy zobaczyć, że niemal cały obszar położony nad Morzem Śródziemnym jest dla nas zdecydowanie za gorący na letni urlop.

Grecka wyspa Korfu oraz turecka Alanya, ze średnimi maksymalnymi temperaturami pomiędzy 31 a 34 stopnie w lipcu i sierpniu, są zdecydowanie za gorące dla ankietowanych. Również przeciętna temperatura wzdłuż hiszpańskich wybrzeży i portugalskiego regionu Algarve jest wyższa niż 28 °C.

Regiony, które można zakwalifikować do idealnych wakacyjnych miejsc dla Polaków to: wybrzeże Costa Brava (Barcelona) oraz północna i północno-wschodnia część Włoch. Dla przykładu, w Mediolanie i wzdłuż brzegu jeziora Garda, średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi około 28 stopni. Również popularny Dubrownik w Chorwacji może uchodzić za idealne miejsce na wakacje.

Południowa Francja również doskonała
Obszar Cote d’Azur, czyli Lazurowego Wybrzeża oraz Langwedocji-Roussillon we Francji są również doskonałe na wakacyjny wypoczynek. Podczas letnich miesięcy jest tutaj bardzo słonecznie, a średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 28 stopni. Ponadto ryzyko wystąpienia burz jest bardzo niewielkie, a wymienione regiony obfitują w atrakcje turystyczne.

5-top wakacyjnych miejsc, gdzie w lipcu i sierpniu średnia temperatura wynosi 28°C.

- Francja: Langwedocja-Roussillon (Montpellier), Lazurowe Wybrzeże (Nicea)
- Hiszpania: Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa), Costa Brava (Barcelona)
- Chorwacja: Dalmacja (Dubrownik)
- Włochy: Friuli-Wenecja Julijska (Triest), Lombardia (Mediolan, Jezioro Garda)
- Portugalia: Region Lizbona (miasto Lizbona)

bp

  • autor: bp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?