KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Więcej Polaków może wyjechać na egzotyczne wakacje

Club Paraiso Playa / Hiszpania / Fuerteventura Club Paraiso Playa / Hiszpania / Fuerteventura Fot. Wakacje.pl

Biura podróży wymieniły już katalogi na te prezentujące oferty do najodleglejszych zakątków świata. Portal turystyczny Wakacje.pl, lider wśród multiagencji działających na polskim rynku, sprawdza, jakie nowości znalazły się w ofercie egzotycznej i kto dzięki temu najwięcej skorzysta.

REKLAMA


Tydzień w raju
Urlop na innym kontynencie nie musi już wiązać się z długą nieobecnością w pracy, gorączką załatwiania wszystkich służbowych spraw na dwa tygodnie do przodu. W tym sezonie biura podróży wyszły naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których pogodzenie codziennych obowiązków domowych i służbowych z realizacją planów o zwiedzaniu świata było wręcz niemożliwe. Na stronach portalu Wakacje.pl, gdzie prezentowane są oferty ponad 100 biur podróży, znajdziemy zarówno kierunki idealne na dłuższy, kilkunastodniowy urlop, jak i oferty 7-dniowe zarówno dla osób nastawionych na wypoczynek na plaży, jak i zwiedzanie.

- W najnowszej ofercie na sezon zima 2015/16 znajdziemy pokaźną pulę ofert wyjazdów tygodniowych - to zdecydowanie ukłon w stronę tych osób, które nie mogą lub nie chcą poświęcić na wyjazd zbyt wiele czasu, a jednocześnie nie chcą rezygnować z odwiedzenia krajów dalekiej Azji czy Karaibów. Tygodniowy urlop  nie jest już domeną bliskich, europejskich kierunków - mówi Klaudyna Mortka, specjalista ds. PR w Wakacje.pl.

7-dniowe propozycje dotyczą zarówno częściej wybieranych kierunków, jak Dominikana, Tajlandia, Kuba, Wyspy Zielonego Przylądka czy Kenia, ale także tych wybieranych przez bardziej zaawansowanych turystów - Wietnam, Meksyk, Seszele czy Malediwy.

Większy komfort podróży
To jednak nie jedyna zmiana, na jaką natrafimy. Z sezonu na sezon zwiększa się komfort podróżowania na dalekie kierunki. Biura podróży sukcesywnie zwiększają liczbą lotów czarterowych, co dla podróżujących oznacza krótszy czas przelotu i brak przesiadek, łatwiejszy dostęp do kolejnych miejsc na świecie, a w końcu niższą cenę wycieczki w porównaniu z tymi, które obsługują loty rejsowe. Egzotyka zaczyna być alternatywą dla wakacji w popularnych kurortach na bliższych kierunkach w Europie czy północnej Afryce.

Z obserwacji ekspertów wynika, że spośród kierunków egzotycznych w tym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się Chiny, Dominikana i Kuba. Do wyboru mamy wycieczki objazdowe i wypoczynek w kurorcie. - Prawdziwym hitem są wycieczki objazdowe do Chin czy Tajlandii. Programy są tak ułożone, aby uczestnicy zobaczyli najbardziej atrakcyjne miejsca, słynne budowle i egzotyczną przyrodę, a także zasmakowali lokalnej kuchni i poznali ciekawe historie opowiadane przez doświadczonych pilotów. Tydzień oznacza krócej, ale niekoniecznie mniej - dodaje Klaudyna Mortka z portalu turystycznego Wakacje.pl. Jeśli jednak ten długo wyczekany urlop chcemy spędzić na pięknej plaży w otoczeniu palm i lazurowej wody, warto zapoznać się z ofertami na kierunki po prostu stworzone do rajskiego wypoczynku. Do takich należą m.in. Dominikana, Wyspy Zielonego Przylądka czy Kenia.

Ile zapłacimy?
Wprowadzanie lotów czarterowych na kierunkach, na którym do tej pory operowały wyłącznie loty rejsowe, niemal zawsze wpływają na obniżenie ceny końcowej wycieczek. Najtańszymi kierunkami są Emiraty Arabskie, Gambia, Tajlandia, Kenia, Wyspy Zielonego Przylądka, Wietnam i Dominikana - wszystkie dostępne w cenach od 2400zł do 4800 zł od osoby za tygodniowy urlop. Wycieczki objazdowe do Chin czy Tajlandii zaczynają się już od ok. 3000 zł od osoby, co daje wielu turystom możliwość spełnienia marzeń o odwiedzeniu Azji. Dużym zainteresowaniem cieszy się również tegoroczna nowość - Mauritius z bezpośrednim przelotem, a także wprowadzony do oferty w poprzednim sezonie Zanzibar z przelotem Dreamlinerem. Są to doskonałe alternatywy dla tych z Klientów, którzy "topowe" kierunki egzotyczne już odwiedzili i poszukują czegoś oryginalnego, ale zamierzają podróżować komfortowo.

Wakacje.pl to pierwszy portal turystyczny w Polsce i dynamicznie rozwijająca się sieć salonów stacjonarnych na terenie całego kraju. Marka powstała w 1999 roku jako samodzielny serwis, a od 2009 roku stała się fundamentem utworzenia spółki Enovatis S.A., utrzymując pozycję lidera na rynku turystycznych usług internetowych.

km

  • autor: km

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?