KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wakacje 2018: zmieniają się preferencje turystyczne Polaków

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wakacje trwają w najlepsze. Tradycyjnie, połowa sierpnia to czas pierwszych podsumowań dokonywanych przez biura podróży oraz portale internetowe, zajmujące się sprzedażą wycieczek. Biorąc pod uwagę różnorodność tegorocznych preferencji Polaków, nietrudno dojść do wniosku, że nasze wycieczkowe upodobania coraz bardziej się zmieniają.

REKLAMA


Liderem wśród najchętniej obieranych kierunków turystycznych niezmiennie pozostają państwa europejskie. Polacy wciąż najchętniej jeżdżą do Grecji, Turcji, Chorwacji i Hiszpanii. Tego rodzaju wybór ma swoje racjonalne uzasadnienie: blisko, niedrogo, ładna pogoda, przystępne ceny. Dodając do tego wysoki standard hoteli oraz fakt, że często lubimy jeździć w te same miejsca każdego roku, nietrudno dojść do wniosku, że te kierunki długo jeszcze będą dystansować inne turystyczne destynacje.

Tajlandia kusi inną kulturą
Za plecami liderów widoczna jest jednak ostra walka o przyciągnięcie uwagi polskiego turysty. Coraz częściej łagodnym okiem spoglądamy w kierunku egzotycznych wycieczek, a prawdziwym hitem z tego rodzaju ofert stała się Tajlandia. Jeszcze do niedawna, podstawową przeszkodą przed wyprawą do tego kraju były brak wygodnych połączeń lotniczych oraz bariera kulturowa. Dziś, w dobie tanich linii lotniczych oraz internetu, wyprawa do najodleglejszych zakątków świata nie stanowi już problemu, podobnie jak porozumiewanie się w dowolnym języku. Atutem wakacji w Tajlandii jest z pewnością niepowtarzalna możliwość poznania innej kultury, jak również fakt, iż w dalszym ciągu nie jest to kierunek oblegany tak bardzo, jak Egipt, Tunezja czy Turcja. To świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy preferują spokój i ciszę, choć stawiając sprawę jasno - na gwarnych ulicach Bangkoku o takie warunki może być ciężko. Aktualne oferty wycieczek do Tajlandii znajdziesz na https://dreamtours.pl/wakacje/tajlandia.

A może na Słowację?
Myli się jednak ten, kto uważa, że polski turysta to wyłącznie odkrywca i eksplorator tego, co nieodkryte. Coraz częściej podróżujemy do miejsc niezbyt oddalonych od naszego kraju, np. do pastw naszych sąsiadów. Doskonałym przykładem na taki stan rzeczy jest popularność Słowacji, która przecież nie wzięła się znikąd. Bliskość lokalizacji, możliwość dojazdu własnym samochodem, brak problemów z porozumiewaniem się i niskie ceny, to tylko niektóre powody, dla których według danych portalu turystycznego https://dreamtours.pl/ Słowacja staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wypraw. Aktualne oferty Last Minute znajdziesz na https://dreamtours.pl/wakacje/slowacja.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?