KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Do 18 lipca można zgłaszać ilustracje w drugim etapie konkursu sieci Biedronka Piórko 2016

Do 18 lipca można zgłaszać ilustracje w drugim etapie konkursu sieci Biedronka Piórko 2016 piorko2016.biedronka.pl

Jeszcze tylko przez kilka dni - do 18 lipca - debiutujący ilustratorzy mogą zgłaszać swoje prace w drugim etapie konkursu "Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". W jego ramach należy zilustrować zwycięski tekst, wybrany w pierwszym etapie zmagań. Laureat otrzyma 100 tys. zł, a nagrodzone opowieść i prace graficzne zostaną opublikowane w postaci książki, która trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka 28 listopada br.

REKLAMA


Zadaniem uczestników drugiego etapu konkursu jest wykonanie dowolną techniką ilustracji graficznych: jednej na przednią okładkę oraz od pięciu do dziesięciu prac obrazujących wybrane fragmenty nagrodzonego tekstu. Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone 25 sierpnia br.

Prace konkursowe będą oceniane przez Kapitułę złożoną z ekspertów. Zasiądą w niej głównie przedstawiciele świata sztuki, którzy od lat zajmują się ilustracją: Bohdan Butenko - wybitny ilustrator książek, laureat wielu nagród polskich i zagranicznych, Katarzyna Nowowiejska - absolwentka malarstwa, autorka ilustracji do książek, tworząca aplikacje mobilne i filmy animowane, Aleksandra Krzanowska - autorka ilustracji do podręczników i wydawnictw edukacyjnych oraz Elżbieta Śmietanka-Combik - ilustratorka podręczników szkolnych i książek dla dzieci. W jury znajdą się również: Natalia Jabłońska - laureatka pierwszej edycji konkursu, a także przedstawiciel sieci Biedronka.

Konkurs "Piórko. Nagroda Biedronka za książkę dla dzieci" to projekt sieci sklepów Biedronka, będący odpowiedzią na społeczny problem, jakim jest odchodzenie od zwyczaju czytania. W tym roku szczególny akcent został położony na podkreślenie roli literatury w umacnianiu i rozwijaniu relacji w rodzinie. Konkurs ma na celu także promocję debiutujących autorów i ilustratorów. Opiekę redakcyjną i wydawniczą nad projektem pełni Wydawnictwo Zielona Sowa, a honorowy patronat nad inicjatywą sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Szczegóły konkursu "Piórko 2016", jego harmonogram i regulamin są dostępne na dedykowanej stronie internetowej www.piorko2016.biedronka.pl.

jmp

  • autor: jmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?