Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

41 ton żywności z Lidla do Banków Żywności

Prosta akcja ze szczytnym celem. Włączyć w nią może się każdy i to przy okazji zakupów. Mowa o cyklicznych zbiórkach żywności, organizowanych przez Federację Polskich Banków Żywności. Lidl już od kilku lat angażuje się w akcję, pomagając przy przeprowadzaniu zbiórek w swoich sklepach. W ostatni weekend, od piątku 31 marca do niedzieli 2 kwietnia, realizowana była Wielkanocna Zbiórka Żywności. W 171 sklepach Lidl biorących udział w akcji zebrano aż 41 ton żywności.

41 ton, czyli ile?
By przetransportować tyle żywności na raz, potrzeba aż dwóch samochodów ciężarowych. To ogromna ilość i realne wsparcie dla wielu potrzebujących, a wszystko to w jeden weekend i tylko w sklepach Lidl. Klienci Lidla po raz kolejny pokazali swoje dobre serce, chętnie przekazując produkty do specjalnie przygotowanych koszy. Pracownicy sklepów wspierali organizację zbiórki z ogromnym zaangażowaniem, podobnie jak wolontariusze, którzy przez cały czas trwania akcji czuwali nad jej przebiegiem.

- Cieszymy się, że jesteśmy partnerem akcji zbiórek żywności. Dzięki temu możemy przyczynić się do zwiększenia ilości żywności przekazywanej potrzebującym. Dziękujemy naszym klientom oraz pracownikom, którzy mocno angażowali się we wsparcie organizacji zbiórek - komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

W tym roku w zbiórce uczestniczyło 171 sklepów Lidla, w których w dniach 31 marca - 2 kwietnia ustawione zostały specjalne, oznakowane kosze. Można było przekazywać do nich suche produkty spożywcze, w tym szczególnie: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąkę i bakalie.

kp

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj