Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Drabiny magazynowe - jakie drabiny warto wybierać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W dzisiejszych magazynach nie można obyć się bez drabin magazynowych. Wszystko przez to, że w marketach notuje się znaczny wzrost sprzedaży, a magazyny muszą być ciągle odpowiednio wyposażone. Jednak, aby zaopatrzyć zarówno półki magazynowe, jak i sklepowe bardzo często potrzebne są drabiny magazynowe, które można nabyć u firmy http://www.eci.com.pl/.

Najważniejsze cechy, które powinna mieć drabina magazynowa
Obecnie mamy bardzo duży wybór drabin, jednak nie wszystkie mają odpowiednie cechy charakterystyczne. Dlatego też podczas dokonywania zakupu konieczne jest zwrócenie uwagi na następujące właściwości:

- trwałe wykonanie drabiny - dzięki czemu można korzystać z nich przez wiele lat,

- trwałość będzie wiązać się zawsze z bezpieczeństwem, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy drabiny są wykonane z wysokiej jakości tworzywa i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, które pozwalają pracować osobom zatrudnionym bez ryzykowania własnego życia i zdrowia. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy zostały zachowane wymogi związane z BHP oraz UDT.

- tworzywo - najpopularniejszym rodzajem tworzywa, z którego obecnie wykonywane są drabiny magazynowe, jest aluminium, gdyż jest stabilne i trwałe,

- powierzchnia schodów - istotną sprawą jest również konstrukcja samych stopni, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybranie stopni antypoślizgowych. Dobrym pomysłem będą również szersze schody, które jeszcze bardziej zwiększą bezpieczeństwo podczas chodzenia po drabinie.

- barierki - bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na barierki, gdyż mogą zwiększać stabilność podczas wchodzenia i schodzenia z drabiny, ale też zwiększą wydajność pracowników,

- kółka - w przypadku większych magazynów znakomitym rozwiązaniem jest wybranie drabin, które wyposażone są w specjalne kółka, dzięki którym można łatwo i bezpiecznie przemieścić drabinę w wybrane miejsce.

- kąt nachylenia stopni - nie każdy zwraca uwagę na stopień nachylenia stopni, co jest naprawdę dużym błędem, im będzie on większy, tym wchodzenia będzie mniej komfortowe, a tym samym potrwa znacznie dłużej,

- możliwość składania - nie w każdym magazynie znajduje się taka ilość miejsca, która umożliwi przechowywanie drabin o dużych gabarytach, dlatego bardzo przydatna może być funkcja umożliwiająca składanie drabin.

Rodzaje drabin
Istnieje kilka typów drabin, poniżej zostaną przedstawione modele, które przeznaczone są przede wszystkim do wykorzystania w hurtowniach oraz w dużych sklepach, np.  typu Castorama.

Drabiny przydatne w hurtowniach i dużych sklepach:
- drabina SMT - posiada podest,
- drabina MF.TS - jest to drabina pionowa, a także posiada specjalistyczny system tzw. sicur stop,
- drabina PLS - wyróżnia się przede wszystkim możliwością dowolnej regulacji wysokości,
- drabina PL - jest to lżejszy odpowiednik drabiny PLS, wyróżnia się jednak przede wszystkim tym, iż jest ona przeznaczona raczej do lekkich prac,
- drabina PICK - wyposażona jest w windę towarową,
- drabina SMF.T - posiada podest, który dokładany jest pionowo do regału lub też do ściany,
- drabina SM - to podobny rodzaj drabiny co SMF.T, różni się jednak przede wszystkim tym, że posiada węższe stopnie.

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Wasze opinie

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj