KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zadbaj o kręgosłup!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

O kręgosłup należy dbać od najmłodszych lat. Na początku ta odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, a później młody człowiek powinien sam pamiętać o tym, aby utrzymywać odpowiednią postawę ciała podczas siedzenia i chodzenia. Bardzo ważnym elementem troski o kręgosłup są ćwiczenia. Wypracowanie odpowiedniego gorsetu mięśniowego to podstawa do utrzymania go w pionie.

REKLAMA


Trzymaj się prosto!
Wszelkie skrzywienia kręgosłupa i nawet drobne odchylenia od normy mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych. W zaawansowanym etapie krzywizna może uciskać na poszczególne narządy wewnętrzne, co grozi różnymi nieprzyjemnymi problemami zdrowotnymi. Nieleczony kręgosłup to zagrożenie unieruchomienia - dłuższego lub krótszego i ograniczonego zakresu ruchów. Pamiętaj, że przyjmując nienaturalną postawę skazujesz swoje krążki międzykręgowe na niedożywienie, czego efektem są ich różne dysfunkcje, choćby dehydratacja.

Jak leczyć?
Przede wszystkim zadbaj o sporą dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Długi spacer, najlepiej z nordic walking, odpowiednie ćwiczenia gimnastyczne, wykonywane albo pod okiem instruktora, albo samodzielnie w zaciszu własnego domu. Oczywiście należy wypytać rehabilitanta oraz poczytać w Internecie, czy fachowej literaturze, o tym, jakie ćwiczenia są konieczne, a które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Przyrządy treningowe
Druga kwestia to zaopatrzenie się w potrzebne przyrządy do ćwiczeń. Gdzie je kupować? Tylko w profesjonalnych sklepach, stacjonarnych lub internetowych, oferujących bogaty zestaw sprzętu, na każdą kieszeń. Dobrym przykładem jest to oto miejsce specialfitness.pl, gdzie możesz zaopatrzyć swoją domową siłownię od A do Z.

W co więc zainwestować, aby dawało efekty w walce z bólem kręgosłupa? Jeśli masz w domu trochę miejsca, warto zamontować na wolnej ścianie drabinkę gimnastyczną. Przy jej pomocy można wykonywać ćwiczenia, które pomagają wzmocnić mięśnie pleców, brzucha i ramion. Są także doskonałe do rozciągania spiętych mięśni,a co za tym idzie, do rozluźnienia. Dużo zależy od twojej kreatywności...

Kolejny przyrząd, który warto mieć w swoim domu, to taśma do rozciągania. Dzięki niej możesz odczuć szybka ulgę w bólu pleców i wzmacniać mięśnie przykręgosłupowe. Oprócz tego, taśma pomoże ci rozluźnić mięśnie . Zalety tego prostego przyrządu do ćwiczeń są naprawdę duże. Regulacja siły oporu, działanie na różne partie mięśniowe oraz łatwość obsługi. Do tego dochodzi niska cena, a także to, że taką taśmę możesz przechowywać wszędzie, a nawet zabierać ją ze sobą w drogę.

Kolejny sprzęt sportowy, pomocny w walce z bólem kręgosłupa, to drążek do podciągania. Dzięki niemu możesz rozluźnić mięśnie pleców, wzmocnić je, a także poprawić kondycję górnych partii ciała. Drążek nie kosztuje dużo i bez problemu zamontujesz go na futrynie drzwi. Regularne treningi przynoszą efekty i wzmacniają wytrzymałość, a ćwiczenia są bezpieczne, ponieważ obciążenie równa się wadze ciała.

To tylko trzy przyrządy, a jest ich znacznie więcej. Zainwestuj w swoją mini siłownię i ciesz się z każdego treningu w zaciszu własnego domu. Ćwiczenia na kręgosłup przyniosą ci znaczną ulgę i wyrzeźbią twoje ciało, tak jak chcesz.

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?