KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Śladami konkwistadorów - rum w Hawanie, tequila na Jukatanie - wystawa fotografii

Galeria Fotografii RCKP w Krośnie zaprasza na wystawę prac Wojciecja Jana Wrońskiego. Ekspozycja potrwa do 28 kwietnia w (RCKP, ul. Kolejowa 1).

REKLAMA


Podróż rozpoczęła się po wylądowaniu w mieście Cancun na półwyspie Jukatan w Meksyku, (Cancun w języku majów oznacza naczynie pełne złota). Pobyt na Jukatanie miał być dopełnieniem wcześniejszej podróży po Meksyku, Gwatemali i Belize. Meksykański Jukatan to wspaniałe zabytki architektury Majów - budowle w Chichen-Itza, portowe miasto Tulum, rajskie plaże z białym piaskiem nad intensywnie lazurowym morzem oraz wycieczki promem na wyspy Isla Mujeres (Wyspa Kobiet) i Cozumel (Wyspa Jaskółek).

Drugim etapem wyprawy była Kuba - największa wyspa archipelagu Wielkich Antyli na Morzu Karaibskim. W 1492 roku do wybrzeży Kuby dopłynął Krzysztof Kolumb, a już w 1511 podążyli za nim pierwsi konkwistadorzy, którzy w ciągu czterech lat założyli siedem pierwszych miast. Kuba to nie tylko karaibski temperament, umiejętność cieszenia się życiem bez względu na okoliczności, muzyka, taniec i wszechobecny Rum Havana. To również piękno przyrody, zabytki Hawany, malowniczy Trynidad, pejzaże Vinales, sunące po ulicach stare Łady, Moskwicze i amerykańskie Oldtimery, a przede wszystkim gościnność Kubańczyków.

Jan Wojciech Wroński ur. w 1958 r. w Jędrzejowie. Z Krosnem związany od 1984. Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego na AM w Krakowie rozpoczął pracę w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie i pracuje w nim nadal. Aktualnie jest Ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej. Pomimo, że jest bardzo oddany pracy zawodowej, znajduje czas na aktywne uprawianie sportu, myślistwo i podróże. Członek Fotoklubu RCKP.

rckp

  • autor: rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?