KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy - spektakl w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) zaprasza  na spektakl baletowy Lubelskiego Teatru Tańca "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy". Spektakl już w najbliższy piątek (11.04), godz.18.00. Bilet 10 zł.

REKLAMA


Lubelski Teatr Tańca powstał w roku 2001 z inicjatywy Hanny Strzemeckiej, wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu, oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Grupa ta, wywodząca się z niezależnego ruchu studenckiego, z biegiem lat wypracowała swój własny, niepowtarzalny, a z czasem rozpoznawalny w Polsce i zagranicą styl tańca, stając się jednym z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce. Dzięki konsekwentnej realizacji swojej artystycznej misji liderzy Grupy założyli nowy, profesjonalny teatr tańca z siedzibą w Centrum Kultury w Lublinie. W 2005 roku do teatru dołączyła Beata Mysiak, a od 2007 menadżerem zespołu jest Anna Kalita. Kierownikiem LTT jest obecnie Ryszard Kalinowski.

Aktywność twórcza LTT ukierunkowana jest na budowanie teatru tańca jako przestrzeni dialogu z widzem na temat kondycji współczesnego człowieka. Kształt artystyczny spektakli powstaje w ścisłej współpracy wszystkich członków Teatru, którego celem jest poszukiwanie oryginalnej formy wypowiedzi poprzez kreowanie ruchu opartego na fizyczności ciała oraz eksponującego indywidualna ekspresję tancerza.

Zespół wielokrotnie gościł na międzynarodowych festiwalach i prezentacjach w Polsce, m.in. Bytom, Kraków, Kalisz, Warszawa, Poznań, Łódź, Gdańsk, Toruń oraz za granicą - USA, Szwajcaria, Francja, Węgry, Finlandia, Hiszpania, Litwa, Rosja, Niemcy, Austria, Tunezja, Holandia, Białoruś, Ukraina.

Projekt "Historie dla każdego" został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2014

Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy
choreografia i reżyseria: Simone Sandroni
asystentka choreografa: Elvira Zuñiga
taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń,
światło: Grzegorz Polak,
dźwięk i video: Dariusz Kociński
muzyka: collage
produkcja: Teatr Centralny, Centrum Kultury w Lublinie

rckp

  • autor: rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?