KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wakacje z książką i dobrą zabawą w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie zaprasza wszystkie dzieci, które pozostają podczas wakacji w mieście i nie mają planów na letni wypoczynek, na zajęcia przygotowane przez Oddział dla Dzieci i filie miejskie. Na najmłodszych czytelników czekają gry i zabawy edukacyjne, konkursy literackie i plastyczne, turnieje gier stolikowych, projekcje filmów i bajek oraz wiele innych atrakcji.

REKLAMA


Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna i powiatu krośnieńskiego zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Moje miasto - to warto zobaczyć!", organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Krośnie oraz Krośnieńską Bibliotekę Publiczną. Prace, wykonane dowolną techniką malarską, w formacie nie mniejszym niż A3, powinny przedstawiać miejsca, obiekty, które warto zobaczyć lub wydarzenia, w których warto uczestniczyć. Prace przyjmowane są w Oddziale dla Dzieci (przy ul. Wojska Polskiego 41) do 12 września br.

Oddział dla Dzieci przygotował też zajęcia pod hasłem "Czarodziejskie wakacje w Solilandii", w oparciu o trylogię Beaty Kołodziej "Solilandia": "Pamiętnik wielickiego skrzata", "Wyprawa do Kryształowej Groty", "Klątwa Ducha Gór". Uczestnicy zajęć czytać będą książki B. Kołodziej i poznawać niezwykłe przygody skrzatów z Solilandii, podziemnej, baśniowej krainy. Zaplanowano także zajęcia plastyczne, quizy, konkursy literackie, gry i zabawy, kalambury, karaoke.

Na nudę na pewno nie będą narzekać dzieci uczestniczące w zajęciach w Filii nr 4 (przy ul. Krakowskiej 124), która przygotowała cykl spotkań pod hasłem "Z latem w tytule" (w każdy wtorek lipca i sierpnia). Zajęcia odbywać będą się w czterech blokach tematycznych: "Wkręceni w wakacyjne czytanie" - czytanie pogodnych, pełnych humoru fragmentów książek z motywem lata i wakacji; "Wakacje, to świetne inspiracje"- o spędzaniu wolnego czasu, o wakacyjnych przygodach i marzeniach; "Kto latem umysł trenuje, ten się w szkole pewniej czuje" - konkursy, rozwiązywanie łamigłówek, gry planszowe i stolikowe; "Wakacyjne hece w bibliotece - czyli artystyczny, letni luz blues" - inscenizacje krótkich humorystycznych scenek, konkurs na najzabawniejszą opowieść bądź kawał, zabawy ruchowe, zabawy z chustą Klanzy, zajęcia plastyczne.

Filia nr 1 w Polance przygotowała cykl "Wakacyjne środy z Karolcią". W programie czytanie książki Krzysztofa Zięcika "Karolcia na wakacjach", a także konkursy plastyczne oraz gry i zabawy.

W Suchodole, w Filii nr 2 zajęcia prowadzone będą w kilku cyklach, m.in.: "Wakacje z komiksem", "Tworzymy własny komiks", "Własnoręcznie wykonujemy biżuterię". Miłośników podróży na spotkania "Podróże małe i duże - czyli palcem po mapie" zaprasza Filia nr 3, na osiedlu Traugutta.

W Filii nr 5 na Białobrzegach wakacje upłyną pod hasłem "Kufereczek pełen rymów i bajeczek". W programie czytanie bajek i wierszy dla dzieci: Julian Tuwim "Wiersze", Anna Sójka-Leszczyńska "Zosia Samosia i inne wiersze dla dzieci", Joanna Knafelska "Wiersze i opowiadania dla 6-latków", Wanda Chotomska "Wiersze", Jan Brzechwa "Siedmiomilowe buty i inne wiersze dla dzieci", Maria Konopnicka "Jadą, jadą dzieci drogą…". Dzieci będą też uczestniczyć w zajęciach plastycznych pod hasłem "Zmaluj coś w bibliotece".

W każdą środę wakacji w Filii nr 6-Centrum Multimedialnym (przy ul. Ordynackiej 8) wyświetlane będą filmy dla najmłodszych, m.in.: "Mrówka Z", "Po rozum do mrówek", "Disco robaczki", "Turbo", "Microcosmos".

W Filii nr 7 w Turaszówce spotkania odbywać się będą pod hasłem "Wakacyjna podróż śladami Biblii". W programie czytanie książek o tematyce religijnej oraz zajęcia plastyczne.

Udział w zajęciach proponowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną jest bezpłatny. Gorąco zapraszamy! Gwarantujemy doskonałą zabawę i aktywne spędzenie wolnego czasu. Na pewno każde dziecko znajdzie coś interesującego dla siebie.

Szczegółowy program wakacyjnych zajęć w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej znajduje się na stronie internetowej Biblioteki - www.kbp.krosno.pl.

jf/kbp

  • autor: jf/kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?