KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wakacje 2014 w artKinie - dla młodszych i starszych kinomaniaków

Krośnieńskie artKina zaprasza najmłodszych i trochę starszych kinomanów do udziału w specjalnie przygotowanym wakacyjnym programie.

REKLAMA


Na dzieci od 5 do 10 lat czekają zajęcia plastyczne, konkursy i zabawy. Spotkania odbywać się będą w artKinie na ul. Bieszczadzkiej: 14, 28 i 30 lipca oraz 4, 6, 11, 13, 25 i 27 sierpnia 2014 w godzinach od 9.00 do 11.00. Na ekranie nie zabraknie dobrych bajkowych projekcji.

Tradycyjnie już, w sierpniu (od 1 do 7) artKino zaprasza na TYDZIEŃ FILMU POLSKIEGO, a potem w kolejną PODRÓŻ PO EUROPIE - tym razem do FRANCJI (od 13 do 16 sierpnia).


14 lipca zobaczymy "Gang Wiewióra"
Opowieść o wiewiórze, który organizuje szajkę zwierzaków, by napaść na sklep z orzechami. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Surly'ego - nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich... na całą zimę.


28 lipca artKina zaprasza na film "Amazonia. Przygody małpki Sai"
Najbardziej urzekający w "Przygodach małpki Sai" jest główny bohater. Kapucynka jest wciąż czymś zdziwiona; przygląda się spotykanym stworzeniom z naiwnością i zaciekawieniem. Jak w klasycznym filmie przygodowym wydarzenia są przedstawione tak, żeby całość nieustannie trzymała w napięciu. Nie brakuje tu strachu, niebezpieczeństw, osamotnienia, ale i przyjaźni, a nawet miłości. Lasy Amazonii zostały pokazane jako miejsce pełne pięknych, fascynujących zwierząt i roślin, ale twórcy filmu nie czarują, że jest to oaza szczęścia i spokoju.


30 lipca wyświetlony zostanie film "Samoloty 2"
Po awarii silnika Dusty musi zrezygnować ze startów w podniebnych wyścigach. Jednak, znany z wielkiej odwagi i ogromnego ducha walki samolot nie poddaje się i postanawia zasilić siły lotniczej straży pożarnej. Wraz ze swoją nieustraszoną drużyną bierze udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym, podczas której poznaje prawdziwe znaczenie słowa bohater…


4 sierpnia na ekranie pojawi się sławna  "Czarownica"
Film Czarownica z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej Śpiącej królewny - Diaboliną. Tytułowa Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę - nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.


6 sierpnia przyjdzie czas na "Rodzinka nie z tej ziemi"
Astronauta Scorch Supernova uchodzi za bohatera narodowego populacji planety Baab. Podczas kolejnej kosmicznej wyprawy jego celem staje się Ziemia, z której odebrano tajemniczy sygnał S.O.S. Międzyplanetarny podróżnik nie zdaje sobie sprawy, że jej mieszkańcy nie zareagują przyjaźnie na widok przybysza z innej planety. Tkwiącemu po uszy w tarapatach bohaterowi przychodzi z pomocą brat Gary, a gdy on również wpadnie w pułapkę Ziemian, na ratunek ruszy cała rodzinna flotylla Supernovych, która udowodni, że w rodzinie nieziemska wręcz siła!


11 sierpnia pokaz filmu "Listonosz Pat"
Sympatyczny listonosz Pat z małego spokojnego miasteczka zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show "Mam talent!". Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta, do zwariowanego świata gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście jak zwykle może liczyć na swoich przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa. Dzięki nim odkryje, że od sławy i kariery cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić.


13 sierpnia artKina zaprasza na najnowszą wersję przygód "Tarzana"
Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić


25 sierpnia na ekranie pojawią się ulubieni bohaterowie "Muppety: poza prawem"
Ulubieńcy światowej publiczności powracają na srebrny ekran w filmie "Muppety: poza prawem". Kermit, Piggy i spółka ponownie zapraszają na pełen niezapomnianych gagów, okraszony dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show! Podczas światowego tournée Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Stoi za nią Constantin – znany złodziej diamentów i sobowtór Kermita…


27 sierpnia, na zakończenie lata, na ekranie artKina zagości bajka "Dzwoneczek i tajemnica piratów"
Do krainy elfów, wróżek zakrada się pewnego dnia nieproszony gość, czyli zła wróżka Zarina. Kradnie ona magiczny pył, który pozwala elfom na latanie. Zarina chce przekazać pył w ręce piratów, co byłoby bardzo niebezpieczne. Dzwoneczek i jej przyjaciele muszą temu za wszelką cenę zapobiec. Dlatego wyruszają na swoją wielką przygodę i muszą być podczas niej przygotowani do stoczenia walki z bandą piratów. Piratom dowodzi James, który wkrótce będzie znany jako Kapitan Hook.

artKino dla starszych kinomaniaków - wszystkie projekcje o 20.30
WAKACYJNE PODRÓŻE PO EUROPIE  WŁOCHY

11 lipca wyświetlony zostanie dramat wojenny "Powtórnie narodzony"
W filmie zobaczymy Penelope Cruz w podwójnej roli w melodramacie z wojną bałkańską w tle. Gemma (Penelope Cruz) wraz z dorastającym synem Pietro (Pietro Castellitto) odwiedzają dawnego znajomego kobiety w Sarajewie. Podczas podróży odżywają wspomnienia z połowy lat 80., kiedy Gemma jako studentka mieszkała na Bałkanach.

W górskim schronisku poznała wówczas przystojnego amerykańskiego fotografa Diega (Emile Hirsch). Od tej pory nie odstępowali się na krok. Dziewczyna zachodzi w ciążę, ale wkrótce traci dziecko. Gdy w Sarajewie wybucha wojna domowa, zakochani przeprowadzają się do Włoch. Obsesją Gemmy staje się posiadanie dziecka. W końcu w Sarajewie znajduje kobietę, która zgadza się zostać surogatką. Mimo niebezpieczeństwa, Diego i Gemma wyruszają znów na Bałkany w podróż, która odmieni ich życie na zawsze.


12 lipca obejrzymy jeden z najlepszych filmów ostatnich lat - "Wielkie Piękno"
Jep Gamberdella (Toni Servillo) - przystojny, czarujący mężczyzna, pomimo pierwszych oznak starzenia - w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których "ludzka aparatura" – jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. Znużony swoim stylem życia, Jep marzy czasem, aby raz jeszcze wziąć do ręki pióro.


13 lipca pojawią się dwa kolory "Czerwony i niebieski"
Sensacja ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Szanghaju i hit włoskich kin. Film zyskał uznanie krytyki i nominację do nagrody włoskiego przemysłu filmowego, David di Donatello.

Do szkoły średniej w Rzymie trafia początkujący nauczyciel, Giovanni Prezioso. Pełen dobrych chęci i wiary w uczniów chciałby być jak Robin Williams w "Stowarzyszeniu umarłych poetów". Zamiast tego musi mierzyć się z obojętnością klasy. Jego przewodnikiem staje się profesor Fiorito, kiedyś wspaniały wykładowca, obecnie wypalony cynik, marzący już tylko o emeryturze albo samobójstwie. Szkołą zarządza Giuliana. Boryka się z obojętnością rodziców, niechęcią władz i tysiącem spraw administracyjnych. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia na sali gimnastycznej znajduje Adama, jednego z najlepszych uczniów szkoły. Chłopiec porzucony przez matkę nie ma co z sobą począć. Ryzykując swój autorytet Giuliana postanawia mu pomóc. Tymczasem na drodze profesora Fiorito staje jego dawny uczeń, a Prezioso musi zmierzyć się ze zbuntowaną uczennicą. Błędy w szkolnych pracach nauczyciele bez trudu oznaczali kolorami, czerwonym i niebieskim, to w jaki sposób poprowadzą swoje życie nie jest jednak takie łatwe…


14 lipca nie zabraknie i baśni "Cud w Mediolanie" (1951), dzieło genialnego Vittorio de Sica. Obraz zrealizowany trzy lata po "Złodziejach rowerów" przez duet Vittorio de Sica - Cesare Zavattini świadczy o odwrocie włoskiego reżysera od czystego neorealizmu. Jest tym dla de Sici, co "Noce Cabirii" dla Federico Felliniego - problemy społeczne powojennych Włoch ustępują rzeczywistości sacrum i profanum, pobożności instytucjonalnej i ludowej, mieszance pogaństwa i religii. To, co w "Złodziejach rowerów" de Sica jedynie zaznaczył na marginesie poprzez wprowadzenie postaci wróżbitki, w "Cudzie w Mediolanie" wybucha z pełną, prostoduszną siłą. Mały Totò znaleziony w zagonie kapusty, a obdarzony łaską czynienia cudów, ratuje swych przyjaciół z opresji i sprawia, że ulatują na miotłach do nieba, zostawiając za sobą pałace bogaczy, lepianki żebraków i przepych Duomo. Nakręcony w 1951 roku film de Sici został nagrodzony Złotą Palmą wraz ze szwedzkim filmem "Fröken Julie.

artKino

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?