KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jacek Dewódzki na Zakątku Rozmaitości Galicyjskich w ramach Karpackich Klimatów

Już w piątek startują Karpackie Klimaty a w raz z nimi Zakątek Rozmaitości Galicyjskich. W trakcie imprezy, która odbędzie się na ul. Franciszkańskiej w Krośnie, pojawią się wykonawcy tj. m. in. Jacek Dewódzki, Anna Mikoś wraz z zespołem oraz Makar Trio.

REKLAMA


Zakątek Rozmaitości Galicyjskich to integralna część Karpackich Klimatów, jednej z najważniejszych imprez plenerowych w południowej Polsce. Organizatorem i pomysłodawcą Zakątka jest Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych, organizacja pozarządowa, mieszcząca się w Krośnie. Jednym z wielu celów statutowych Stowarzyszenia jest promowanie miasta Krosna w Polsce i zagranicą. Jednym z takich przedsięwzięć promocyjnych to 3-dniowy event kulturalno-rozrywkowy Zakątek Rozmaitości Galicyjskich. Ideą przyświecającą Zakątkowi jest połączenie tradycji z współczesnością.

Coroczny konkurs na Tradycyjną Nalewkę Galicyjską połączony z nowoczesnymi trendami w muzyce, zapach staropolskiej kuchni górujący nad wystawami sztuki nowoczesnej (…), daje niepowtarzalną atmosferę mieszania się epok i kultur. Miejsce, w którym odbywa się impreza to ulica Franciszkańska, która nadaje jej niepowtarzalną scenografię starego miasta pamiętającego upływający czas na galicyjskich ulicach. - Organizujemy dla naszych gości koncerty pod hasłem Scena Rozmaitości Muzycznych w dosłownym znaczeniu, zapraszamy muzyków grających rocka, bluesa, folk aż po jazz i muzykę poważną - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Unia Przedsiębiorczych w Krośnie.

Inną atrakcją jest coroczny konkurs na najlepszą nalewkę galicyjską, połączony z degustacją. Spektakle teatralne, których sceną jest Brama OO. Franciszkanów. Dla rodziców chcących spokojnie degustować się naszymi niespodziankami, a mających dzieci spragnione zabaw, przygotowano miasteczko gier i zabaw. Kiermasze, kramy no i oczywiście jadło i napitki wszelkiego rodzaju to nieodzowny element galicyjskiej kultury i jego też nie zabraknie na Zakątku.

Nie sposób wymienić całej oferty, jednak nic się nie dzieje bez gości, mieszkańców Krosna jak i coraz szerszej rzeszy przybywających do naszego miasta turystów. - Cieszymy się bardzo z tego powodu, iż ubiegłoroczny Zakątek Rozmaitości Galicyjskich odwiedziło 10 tysięcy gości i jesteśmy pewni, że tegoroczna przygotowana oferta przysporzy nam jeszcze większej rzeszy sympatyków - mówią organizatorzy.

ZAKĄTEK ROZMAITOŚCI GALICYJSKICH 2014

22 sierpnia (piątek)
18.00 Uroczyste otwarcie Zakątka Rozmaitości Galicyjskich.
18.30 Inauguracja Sceny Rozmaitości Muzycznych.
19.00 Koncert Makar Trio.
21.00 Koncert gwiazdy Zakątka Rozmaitości Galicyjskich - ANNKA (Anna Mikoś z zespołem).

23 sierpnia (sobota)
12.00 Otwarcie miasteczka gier i zabaw.
14.00 Koncert dla dzieci.
15.30 Pokaz kulinarny.
18.00 Koncert Working Class.
20.00 Jacek Dewódzki z zespołem Rewolucja.
21.30 Pokaz kinowy.

24 sierpnia (niedziela)
12.00 Rodzinne gry i zabawy z nagrodami.
15.00 Pokaz kulinarny.
16.00 Koncert Dr. Funk
17.00 Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą nalewkę 2014.
18.00 Koncert Trick Beck
21.00 Uroczyste zamknięcie Zakątka Rozmaitości Galicyjskich.

pp

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?