KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Wyprawa przez wszystkie stany Ameryki" - krośnieńskie spotkania z podróżnikami

Marble Canyon, Arizona Marble Canyon, Arizona

Prelekcja Piotra Śliwińskiego "Wyprawa przez wszystkie stany Ameryki" jest kolejną z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

REKLAMA


Gość spotkań w roku 2006 rozpoczął swoją pierwszą podróż dookoła świata, która trwała 12 miesięcy i prowadziła przez tereny ponad dwudziestu krajów. Na drodze jego wędrówki jako pierwszy kontynent znalazła się Ameryka Północna. Piękno amerykańskich parków narodowych i nieograniczonych bezdroży zatrzymało go na kilka miesięcy i skłoniło do odwiedzenia wszystkich pięćdziesięciu stanów. W czerwcu br. wyjechał na Alaskę - najzimniejsze miejsce Stanów Zjednoczonych i zdobył najwyższy szczyt Ameryki Północnej Mount Mc Kinley.


Bryce Canyon, Utah

Aby się dowiedzieć, co się kryje za słowem Ameryka i jak wyglądają prawdziwe Stany Zjednoczone przejechane wzdłuż i wszerz, przyjdź na spotkanie z podróżnikiem, które odbędzie się 3 listopada 2014 r. o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Utah

***
Piotr Śliwiński - podróżnik z Krakowa, który już dziewięć razy okrążył Ziemię. W świat wyjeżdża zawsze bez planu i przewodników. Uważa, że podróżowanie to nie tylko odkrywanie innych kultur, ale także wędrówka w głąb siebie, poznanie swoich granic i możliwości. W swoich podróżach dookoła świata odkrył zamiłowanie do wspinaczki wysokogórskiej zdobywając sześć szczytów należących do Korony Ziemi. Inżynier budownictwa z wykształcenia, z zamiłowania szachista i pilot paralotni. www.p82.pl

pikt
Fot. archiwum Piotra Śliwińskiego

  • autor: pikt

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?