KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

“Przenikanie” - wystawa fotografii Katarzyny Warańskiej w Piwnicy PodCieniami

“Przenikanie” - wystawa fotografii Katarzyny Warańskiej w Piwnicy PodCieniami Fot. Katarzyna Warańska

Muzeum Rzemiosła - Piwnica PodCieniami zaprasza na wernisaż i wystawę fotografii Katarzyny Warańskiej "Przenikanie". Wernisaż odbędzie się w czwartek, 15 stycznia o godzinie 18:00 w Piwnicy Podcieniami (Rynek 5). Ekspozycję zwiedzać można do końca stycznia.

REKLAMA


Prezentowane na wystawie prace to efekt poszukiwań i interpretacji fotograficznych Katarzyny Warańskiej. Od dłuższego czasu autorka pracuje nad cyklami prac, które nie są dosłownym pokazywaniem naszej rzeczywistości, a bardziej krążą na granicy innych dziedzin sztuki, takich jak grafika czy malarstwo. Tu rzeczywistość przeplata się z niedopowiedzeniami, świat realny z tym, co w naszej wyobraźni - swoiste PRZENIKANIE krajobrazu.

Wystawa jest nagrodą Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie w 7. Ogólnopolskim Biennale Fotografii Krosno - Miasto i ludzie „Lubię to” za cykl Krośnieńskie pejzaże LEN - PŁÓTNO, PIASEK - SZKŁO, OWOCE - WINO.

Katarzyna Warańska
Architekt krajobrazu i wnętrz, fotograf, podróżnik. Jest laureatką konkursów fotograficznych, autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych. Czynnie udziela się w Rzeszowskim Stowarzyszeniu Fotograficznym oraz Rzeszowskiej Akademii Fotografii. Pełni funkcję instruktora Fotografii Krajoznawczej PTTK. Jest społecznikiem i współorganizatorem wielu inicjatyw kulturalnych.

Artystka w swoich pracach skupia się głównie na pejzażu. Często za pomocą aparatu i obiektywu, bez pomocy zbędnych środków postprodukcji, kreuje krajobraz na wzór grafik, akwareli czy olejnych obrazów. Jej prace są minimalistyczne, czasem bardzo graficzne i czyste formą, innym razem bardzo malarskie i pełne subtelnie dobranych kolorów.

MRZwK

  • autor: MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?