KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Grafika Magdaleny Uchman w BWA. Jutro spotkanie autorskie

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie (ul. Kolejowa 1) zaprasza 20 lutego na spotkanie autorskie z artystką - grafikiem Magdaleną Uchman. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Wystawę prac artystki zwiedzać można jeszcze do 6 marca w Galerii Sztuki BWA.

REKLAMA


Magdalena Uchman urodziła się w 1981 roku w Przeworsku. Jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom Uznania Rektora zrealizowała w 2006 roku w Pracowni Wklęsłodruku prof. Krzysztofa Skórczewskiego.

W roku 2010 ukończyła Środowiskowe Studia Doktoranckie, otrzymując tytuł doktora sztuki na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Działa twórczo w dziedzinie grafiki i rysunku. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestniczyła w 55 wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i zagranicą (m.in. Anglia, Austria, Belgia, Niemcy, Rumunia, Litwa, Egipt, Macedonia, USA).

W 2005 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Grafika Kwartału zorganizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Zdobyła również I nagrodę w 2006 roku w konkursie Granice Rysunku (Rzeszów) oraz na "8th International Small Engraving Salon" w Rumunii. W roku 2008 obiekty graficzne pt. "The Gift" zostały wyróżnione na "3rd International Experimental Engraving Biennal" w Rumunii.

bwa 

  • autor: bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?