KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bar Monika zaprasza na koncert Arka Zawilińskiego

Bar Monika zaprasza na koncert Arka Zawilińskiego Fot. Marcin Pietrusza

Barem Monika zawładnie blues. 22 maja o godz. 20:30 odbędzie się koncert Arka Zawlińskiego.

REKLAMA


Arek Zawiliński swoją muzyczną historię rozpoczął w rodzinnych Gorlicach, bawiąc się gitarą. W miarę upływu czasu ta zabawa coraz bardziej mu się podoba, więc razem z kolegami zakładają co raz to nowsze grupy miłośników nie strojących, ale za to głośnych instrumentów. Gdy gitary zaczęły stroić i wydawało się, że gra muzyka, przyszedł czas na rozstania i samodzielne poszukiwania siebie w ogromnym świecie.

Arek przeprowadza się na drugi koniec Polski. Szczecin to właśnie taki drugi koniec. Tam odszukuje Free Blues Club i nie może uwierzyć we własne szczęście. Szybko przekonuje szefa klubu, że jest świetnym bluesmanem i jeszcze tego samego wieczoru prezentuje swoje własne kompozycje przed wyrobioną bluesową publiką. Następne dwa lata pobytu w Szczecinie to nieprzespane noce spędzane na nieustającym jam session w klubie. W tym czasie Arek przyłącza się do bluesowej grupy Blue Crow, następnie rockowej Dzika Cherry i gra z bluesowym Jerry’s Hole Band. "Okres szczeciński" był dla niego akademią muzyczną, której można życzyć każdemu pasjonatowi bluesa i nie tylko.

W 1999 roku Arek zostaje zaproszony na nagrania z Zabrzańską Orkiestrą Rockową. Jest to ścieżka muzyczna do dokumentu "To są inne światy", w której nagraniu bierze również udział Józef Skrzek. W 2000 roku ze słowami "chcę uautentycznić swojego bluesa" wyjeżdża do Amsterdamu, gdzie odbiera szlify muzyka ulicznego i zakochuje się w brzmieniu gitary rezofonicznej. Po powrocie przyłącza się do gorlickiej grupy bluesowej, której nadają nazwę Kropla Życia. Powstaje zespół - projekt o nazwie Na Drodze w celu wykonywania akustycznych utworów Arka.

Niewyczerpalne pokłady pomysłów popychają go do zaprezentowania swej twórczości na festiwalach piosenki autorskiej, gdzie ku własnemu zaskoczeniu jest zauważany i nagradzany. Ważniejsze z nich to: Zajazd Bardów - Gołdap, Ogrody Piosenek - Lublin, Oranżeria - Radzyń Podlaski, Studencki Festiwal Piosenki - Kraków, FAMA - Świnoujście, Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami, Piosenkarnia - Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Do festiwalowych osiągnięć dołączyć należy jeszcze zwycięstwo w klasie gitary na festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki - Poznań.

Bar Monika
22 maja (piątek) - godz. 20.30
Wstęp 10 zł
Rezerwacja telefoniczna: 13 43 217 32

pp
Fot. Marcin Pietrusza

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?