KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Rumunia niedoceniony partner" - otwarty wykład na PWSZ

Dziennikarz i publicysta, były ambasador, komentator radiowy i telewizyjny Bogumił Luft 26 maja wystąpi na PWSZ w Krośnie z prelekcją. Poprowadzi spotkanie pod tytułem "Rumunia niedoceniony partner".

REKLAMA


Postsowieckie dziedzictwo, walka z kompleksami, wielonarodowa tradycja i skomplikowane stosunki z sąsiadami. "Rumun goni za happy endem" to wielowątkowa opowieść o spotkaniu dwóch dużych narodów - Polaków i Rumunów - oraz próbujących ich dogonić Mołdawian. Ponad trzydzieści lat osobistych przeżyć, spotkań i doświadczeń, które stały się udziałem autora zaowocowało piękną, bardzo osobistą opowieścią o krajach wciąż mało w Polsce znanych. To także zawiła, często dramatyczna historia Republiki Mołdawii, kraju, który nie może sobie poradzić ze spadkiem po komunizmie, zapatrzonego w wielką siostrę Rumunię, która z kolei walczy o historyczny sukces.

Bogumił Luft - dziennikarz i publicysta od 1981 roku związany z redakcją miesięcznika "Więź". Podróżował z Janem Pawłem II do Kolumbii, Argentyny, Chile, Szwajcarii, Belgii, Francji i Czech. W 1989 roku publikował w "Tygodniku Solidarność", a w następnych latach w "Spotkaniach". W latach 1999-2006 redaktor, publicysta i komentator polityczny "Rzeczpospolitej" oraz komentator telewizyjny i radiowy. W latach 2001-2003 korespondent "Rzeczpospolitej" w Bukareszcie i Kiszyniowie. Od 1993 do 1999 roku ambasador RP w Rumunii, a w latach 2010-2012 ambasador RP w Republice Mołdawii.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?