Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat "Srebrny Czworokąt 2015"

Biuro Wystaw artystycznych w Krośnie (ul. Kolejowa 1) zaprasza na wystawię "Srebrny Czworokąt 2015" w ramach Międzynarodowego Triennale Malarstwa Regionu Karpat. Ekspozycja potrwa do 30 lipca. Wstęp wolny.

REKLAMATriennale jest dzisiaj największym międzynarodowym przeglądem współczesnego malarstwa tej części Europy, organizowanym pod patronatem Prezydenta RP, przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody i Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Przemyśla, a także najważniejszych galerii i muzeów regionu w Rzeszowie, Krośnie i Tarnowie.

Czynnie wspierają nas partnerzy zagraniczni z Rumunii (Cris County Muzeum w Oradea), Słowacji (Vychodoslovenska Galeria w Koszycach, Ukrainy (Akademia Sztuk Pięknych we Lwowie) i Węgier (Muzeum Sztuki w Miszkolcu i Munkacsy Mihaly Museum w Bekescsaba). Wspólna historia tego regionu Karpat to współistnienie różnych grup narodowościowych i kulturowych.

Sąsiedztwo ukształtowane na przestrzeni wieków pełne było napięć i często bardzo dramatycznych wydarzeń, ale także przyjaźni i dobrego współżycia. Przeszłości już nie zmienimy, ale kształtowana przez nas teraźniejszość, a także przyszłość jest szczególnym wyzwaniem także dla artystów.

Przemyśl, Krosno, Rzeszów, a także Lwów, Oradea, Koszyce czy Miszkolc - w których odbędą się główne pokazy Triennale to miejsca o wyjątkowej historii i kulturze. Wspólna prezentacja współczesnej twórczości artystów polskich, ukraińskich, słowackich, węgierskich i rumuńskich jest dobrą okazją do określenia własnego miejsca w sztuce. Jest także manifestacją, a zarazem komentarzem aktualnych problemów czy wydarzeń. jest także - co równie ważne - dobrym przykładem transgranicznej współpracy, zgodnego życia w kulturze i sąsiedzkiej przyjaźni w jednoczącej się Europie.

bwa

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj