KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"W pogoni za marzeniami. Etiopia" - spotkania z podróżnikami

"W pogoni za marzeniami. Etiopia" - spotkania z podróżnikami Fot. Piotr Żurek

W listopadzie Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na dwie prelekcje z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Pierwszą z nich - "W pogoni za marzeniami. Etiopia" - poprowadzi Piotr Żurek.

REKLAMA


Podczas spotkania opowie o swoim podróżowaniu. O tym, jak się zaczęło, co sprawiło, że zaraził się marzeniami o poznawaniu świata. Na dłużej zatrzymamy się w Etiopii, kraju, w którym można stanąć oko w oko z czynnym wulkanem, wyjść z depresji, dotknąć drzewa, które uważane jest za matkę wszystkich drzew kawowych. Można tu także zbierać sól z jeziora wraz z karawaną i uczestniczyć w największym i najbardziej barwnym święcie w roku, czyli Timkacie.

Etiopia to nie tylko niespotykane w Europie góry, czy układ gwiazd, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni, to również duchowość i modlitwa widoczne wszędzie. Unoszący się zapach kawy na każdej ulicy, w porze suchej zawsze zmieszany z kurzem, poprowadzi nas ze stolicy na misje prowadzone przez polskie zakonnice. Potem wsiądziemy do autobusu i pojedziemy na zachód, aby z bliska zobaczyć Timkat.

Załadowaną ciężarówką dotrzemy na północ do Aksum, gdzie znajduje się Arka Przymierza. Land Cruiser zawiezie nas do Mekele, gdzie skosztujemy kawy zaparzonej na dnie jeziora i wyruszymy przez najgorętsze miejsce na świecie zaciągnąć się toksycznym wulkanem. Prześpimy się pod gwiazdami, zjemy kozę. Dotrzemy do wykutych pod ziemią świątyń Lalibelli, a także na plantację kawy.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Piotr Żurek - fotografowanie i podróże to dwie największe jego pasje. Swoje podróżowanie rozpoczął w 1999 roku. Do dziś udało mu się odwiedzić 26 krajów na trzech kontynentach.

dp/MRZwK
Fot. Piotr Żurek

  • autor: dp/MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?