KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Tworzyli tutaj" - wystawa w BWA

Galeria Sztuki BWA w Krośnie oraz Uniwersytet Rzeszowski - Wydział Sztuki zapraszają 12 listopada na otwarcie wystawy z cyklu "Tworzyli tutaj". Początek o godzinie 17:00 w BWA, ul. Kolejowa 1. Ekspozycja czynna do 4 grudnia.

REKLAMA


Krzysztof Woźniak (1961 - 2012)

Urodził się w 1961 roku w Sanoku. Był absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w  Jarosławiu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w  Krakowie w roku 1989. Dyplom realizował w  pracowni rzeźby prof. Mariana Koniecznego oraz w  pracowni rysunku prof. Bogusza Salwińskiego.

W latach1989–1995 pracował w swojej macierzystej uczelni na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, jako asystent w pracowni rysunku, a od 1993 roku także jako współprowadzący w pracowni rzeźby. W latach 1995-2000 przebywał w USA, gdzie pracował m.in. przy realizacji prac konserwatorsko-rzeźbiarskich.

Od 2001 był wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, a od 2004 roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2005 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą.

Zmarł w  roku 2012.

Zdzisław Kubik (1951 - 2001)

Urodził się 26 marca 1951 roku w Wykosowie koło Słupska. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. W  latach 1971–76 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom na Wydziale Rzeźby, w pracowni profesora Antoniego Hajdeckiego. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, następnie pracował na stanowisku inspektora w RSW Prasa–Książka–Ruch, później w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie, ucząc przedmiotów artystycznych i zawodowych. W tym czasie ukończył Podyplomowe Studia związane z pedagogiką artystyczną w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W 1987 roku rozpoczął pracę w  Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Początkowo prowadził zajęcia w Instytucie Pedagogiki, a następnie w Instytucie Wychowania Plastycznego, gdzie był starszym wykładowcą w Zakładzie Rzeźby. Interesowały go zagadnienia związane z metodyką nauczania plastyki, z historią szkolnictwa artystycznego oraz z filozofią sztuki. Świadczą o tym jego publikacje i udział w wielu konferencjach naukowych. W roku akademickim 1994/95 odbył staż naukowy na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas stażu zaznajomił się z najnowszymi tendencjami w kształceniu artystycznym studentów ASP.

Uczestniczył także w wielu zajęciach i konferencjach naukowych w różnych ośrodkach akademickich Krakowa. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. W roku 1999 na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie otworzył przewód kwalifikacyjny I stopnia, który miał być zakończony w roku 2001 pokazem zestawu rzeźb i prezentacją pracy teoretycznej zatytułowanej "Doświadczanie formy i ekspresji rzeźbiarskiej w praktyce pedagogicznej". Uprawiał rzeźbę, medalierstwo, biżuterię artystyczną, malarstwo i rysunek. Zmarł w Rzeszowie 5 września 2001 roku.

bwa

  • autor: bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?