KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Pod przykrywką metafory" - prezentacja VII almanachu literackiego

Stowarzyszenie Literackie Nauczycieli oraz Krośnieńska Biblioteka Publiczna zapraszają na prezentację VII almanachu literackiego "Pod przykrywką metafory". Wydarzenie odbędzie się w Saloniku Artystycznym KBP w środę, 27 stycznia o godzinie 17.00.

REKLAMA


W zbiorze zamieszczone zostały wiersze: Danuty Drzewickiej, Krzysztofa Grabonia, Józefa Janowskiego, Jana Organa, Agnieszki Rybickiej, Juraty Bogny Serafińskiej, Małgorzaty Sikory, Doroty Szumilas, Katarzyny Terchy-Frankiewicz, Ewy Zajdel i Anny Ziemby-Lonc.

***
Trafione w "trzydziestkę"
Jubileusze obchodzone są rozmaicie, najczęściej z kwiatami, okolicznościowymi przemowami, akademiami ku czci... Członkowie Stowarzyszenia Literackiego Nauczycieli w Krośnie swą trzydziestą (a więc jak najbardziej jubileuszową) publikację uczcili we właściwy ludziom pióra sposób - ozdabiając tomik pięknymi, nastrojowymi wierszami.

Każdy z prezentowanych twórców odznacza się nieco innym stylem. Można by rzec pod innym kątem trzyma pióro. Wszystkich ich łączy jednak miłość do słowa. Nie tego wyświechtanego, wyrzucanego byle jak i byle gdzie, nic nieznaczącego, ale słowa kreślonego z należną mu czcią, mieniącego się wszystkimi barwami, złota i czerni nie wyłączając, dźwięczącego subtelną muzyką... To wszystko można zobaczyć, wyczuć, usłyszeć, wczytując się w kolejne karty almanachu. Autorzy z całą pewnością trafią w gusta koneserów współczesnej poezji, w samą dziesiątkę.

Ze Wstępu do almanachu
Maciej Penar
***

27 stycznia (środa) 2016 r., godz. 17:00
Salonik Artystyczny Biblioteki, ul. Wojska Polskiego 41

kbp

  • autor: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?