KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Dwa Światy" - wystawa malarstwa w Rymanowie-Zdroju

Galeria Sztuki w Rymanowie-Zdroju zaprasza w piątek, 5 lutego na wernisaż wystawy malarstwa Iwony Jankowskiej Kozak pod tytułem "Dwa Światy". Wystawę zwiedzać będzie można do 27 lutego. Początek wydarzenia o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

REKLAMA


Iwona Jankowska-Kozak jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Maluje farbami olejnymi, akwarelą i pastelami. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie "Sztuka bez granic", a także w wielu plenerach malarskich, konkursach i przeglądach.

Jej prace można było oglądać na blisko 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Znajdują się także w zbiorach instytucji kultury oraz kolekcjach prywatnych polskich i zagranicznych.

Od kilkunastu lat pokazuje swój dorobek w krośnieńskich galeriach, bierze udział w lokalnych akcjach charytatywnych i warsztatach artystycznych.

Głównym tematem jej twórczości są typowo polskie, a odchodzące już w przeszłość pejzaże z wierzbami, stogami siana i wiejskimi chatami krytymi strzechą. Jak sama mówi: "bardzo trudno rozmawiać o swoim malarstwie, bo są to moje emocje. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest proces tworzenia. To daje mi radość, spełnienie i siłę napędzającą do dalszego życia. Sztuka i malarstwo są dla mnie pełnią życia. W tym się realizuję. Taka po prostu jestem".

Iwona Jankowska-Kozak jest docenianą artystką w kraju i zagranicą.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?