KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Strażacka Jazda Nocą dla chorej Hani

Strażacka Jazda Nocą dla chorej Hani Fot. archiwum

Pokazy ratownictwa i nocny przejazd pojazdów. Tak strażacy z jednostek OSP włączą się w charytatywną zbiórkę dla małej Hani.

REKLAMA


O potrzebie pomocy dla Hani już informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Przekaż 1% dla 19-miesięcznej Hani.

12 marca w akcję pomocy włączą się jednostki OSP. O godzinie 18:00, w Jedliczu odbędzie się "Strażacka Jazda Nocą dla Hani". W trakcie charytatywnej imprezy odbędzie się kwesta na rzecz chorej na nowotwór złośliwy, dwuletniej Hani Gancarz.

Na rafineryjnym parkingu w Jedliczu przeprowadzone zostaną pokazy ratownictwa technicznego, będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich przybyłych na akcję. Po pokazach sznur samochodów strażackich z jednostek OSP, z terenu województwa podkarpackiego przejedzie ulicami gminy Jedlicze.

Poniżej trasa przejazdu:

Rodzice Hani wystosowali list z prośbą o pomoc:

W grudniu ubiegłego roku wykryto u Hani nowotwór złośliwy, noszący nazwę "NEUROBLASTOMA". Dziewczynka przebywała w Klinice Onkohematologii w Rzeszowie. Guz, który znajduje się w śródpiersiu, między kręgosłupem, lewym płucem i ścianą klatki piersiowej uciska na serce na wysokości lewego przedsionka i rdzeń kręgowy, wskutek czego Hania przestała chodzić.

Oprócz guza w klatce piersiowej, Hania ma przerzuty do kości sklepienia czaszki i prawej kości biodrowej. Dziewczynka przeszła operacje, w której pobrano jej wycinek guza, pobrano biopsje i założono jej ujście CCŻ (centralny cewnik żylny), który umieszczony jest w głównej żyle klatki piersiowej. Dzień po operacji Hania rozpoczęła intensywną chemioterapię, która odbywa się co 10 dni. 2 razy przetoczono jej krew. Z Rzeszowa skierowano ją do Krakowa. Hanię czeka jeszcze długie leczenie i przeszczep komórek macierzystych. Za półtora miesiąca czekają ją nowe badania obrazowe w celu oceny, na ile chemioterapia działa.

ROKOWANIA: po intensywnej chemioterapii guz i przerzuty mogą zniknąć lub zmniejszyć się do minimum, żeby móc go usunąć.

Obecnie Hania czuje się dobrze i próbuje na nowo uczyć się chodzić. Gorąco wierzymy i modlimy się, że Hania wyzdrowieje.

Rodzice Hani

 

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?