Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Powieść grozy: Stefan Darda w saloniku artystycznym KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz krośnieński oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają 27 kwietnia na spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą. Początek o godzinie 17.00.

REKLAMAStefan Darda (ur. 1972 r.) to pisarz powieści grozy, człowiek wielu pasji, m.in. turystyki i żeglarstwa. Zadebiutował w październiku 2008 roku powieścią Dom na wyrębach, która została nominowana do nagrody Sfinks w kategorii "Polskie powieści roku". W 2010 roku ukazały się dwa tomy cyklu Czarny Wygon, którego akcja została umiejscowiona na Roztoczu.

Utwory Stefana Dardy zdobyły w roku 2011 najwięcej nominacji do nagrody im. Janusza A. Zajdla, najbardziej prestiżowej nagrody polskiej literatury fantastycznej. Powieść Czarny Wygon. Słoneczna Dolina zajęła także trzecie miejsce w kategorii książka w plebiscycie nagrody Nautilus za 2010 rok. W 2012 roku nominację do nagrody im. Janusza A. Zajdla otrzymało opowiadanie Spójrz na to z drugiej strony.

Najnowsza książka Stefana Dardy pt. "Zabij mnie, tato" ukazała się w listopadzie 2015 roku i wygrała plebiscyt "Złoty Kościej 2015" w kategorii thriller. Jest to opowieść o tym, że tak naprawdę nic nie trwa wiecznie i niczego nie da się przewidzieć. Niby nic w tym odkrywczego, ale autor ukazuje to z całkiem innej perspektywy. Podsumowując, "Zabij mnie, tato" to kolejna rewelacyjna pozycja do przeczytania. Polecam ją wrażliwym osobom, które w książę szukają większych doznań niż tylko sensacja i zbrodnia. Konkretnie, mocno, intensywnie - tak właśnie pisze Stefan Darda (B. Sokołowska na blogu: okiem-na-horror.blogspot.com).

Wydarzenie obędzie się w saloniku artystycznym KBP przy ul. Wojska Polskiego 41. Spotkanie zrealizowano przy pomocy finansowej gminy Krosno.

kbp

  • autor: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj