KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Autoportret potrójny - łemkowska wystawa w BWA

Krośnieńskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawę "Autoportret potrójny". Wystawa zorganizowana w ramach XIV Łemkowskiego Jeruzalem w zamierzeniu organizatorów jest "komentarzem do aktualnej rzeczywistości, wykonanym przez twórców pochodzenia łemkowskiego". Ekspozycja czynna będzie od 20 maja do 10 czerwca.

REKLAMA


Jak powiedziała kurator wystawy Natalia Hładyk, główną ideą Łemkowskiego Jeruzalem jest integracja artystów łemkowskich z różnych krajów, zajmujących się różnymi rodzajami sztuki, dlatego na wystawie obok prac malarskich będzie można obejrzeć również m.in. fotografie czy rysunki.

"Autoportret potrójny" w pełni pokrywa się z aktualnym trendem odkrywania twórczości mniejszości etnicznych. Krośnieńska Galeria BWA zawsze była i jest miejscem ukazywania sztuki we wszelkich jej przejawach. Łemkowie w osobach Edwarda Dwurnika, Leona Tarasewicza, Małgorzaty Dmitruk czy Grzegorza Sztwiertni stanowią najlepszą rękojmię, że grupy etniczne wnoszą do kultury narodowej tylko najlepsze pierwiastki swego bytu i wręcz stanowią o jej różnorodności i pełni.


praca: Natalia Hładyk

Według Natalii Hładyk wybór prac plastycznych na czternastą edycję imprezy jest nieprzypadkowy, ponieważ organizatorzy chcą wszystkim, w tym również samym Łemkom, pokazać dorobek łemkowskich artystów.

- Chcemy pokazać, że Łemkowie nie zajmują się tylko śpiewem i tańcami, z czym powszechnie są kojarzeni. I temu służy ta wystawa - mówi Natalia Hładyk.

bwa/red.

  • autor: bwa/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?