KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

10-lecie grupy "Pacykarnia" - wystawa prac

10-lecie grupy "Pacykarnia" - wystawa prac Fot. KBP

9 czerwca w saloniku artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyło się otwarcie wystawy prac z okazji 10-lecia amatorskiej grupy plastycznej "Pacykarnia", działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie, pod kierunkiem Romana Grabowskiego.

REKLAMA


Grupę tworzą: Roman Grabowski, Bogumiła Błażejowska, Helena Cząstka, Magdalena Czech, Jadwiga Dańczak, Janina Matusz, Anna Kosztyła, Albina Pilat, Anna Stepek, Danuta Szarzyńska, Krystyna Wojtkowska oraz Zofia Trybus.

Członkowie grupy są amatorami i nie mają plastycznego przygotowania zawodowego. Przygodę z malarstwem rozpoczęli na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie. Połączyła ich wielka pasja i zamiłowanie do tworzenia i wyrażania siebie poprzez malarstwo.

W saloniku prezentowanych jest ponad 60 prac o różnorodnej tematyce. Na wystawie zobaczyć można: pejzaże, martwą naturę i kwiaty oraz obrazy abstrakcyjne. Artyści prezentują głównie malarstwo olejne, m.in. kopie dzieł znanych malarzy, obrazy powstałe według własnych projektów oraz prace wykonane w oparciu o twórcze wykorzystanie fotografii i obserwację natury.

Podczas otwarcia wystawy Bogumiła Błażejowska, prezes zarządu Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Bożena Cząstka, dyrektor ZSKU w Krośnie złożyły na ręce Romana Grabowskiego listy gratulacyjne z okazji jubileuszu 10-lecia grupy "Pacykarnia". Gratulowały artystom talentu, pasji oraz zaangażowania w pracę malarską i życzyły dalszych sukcesów artystycznych.

Działalność grupy "Pacykarnia" doceniła też Magdalena Wyżykowska-Figura, krośnieńska artystka, która podkreśliła, że członkowie grupy nie tylko aktywnie uczestniczą w lokalnych wydarzeniach kulturalnych (np. Dni Krosna), ale biorą też udział w akcjach charytatywnych, przekazując swoje obrazy na cele dobroczynne.

W wernisażu uczestniczyła także Anna Dubiel, przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki rady miejskiej. Licznie przybyli też miłośnicy sztuki oraz przyjaciele i znajomi artystów. Obecna była również młodzież z gimnazjum nr 4 w Krośnie (pod opieką Urszuli Janowskiej, nauczyciela plastyki).

Wystawa prac członków grupy "Pacykarnia" czynna będzie w saloniku artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej do 9 lipca.

  • autor: jł

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?