KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Marek Wiatr laureatem prestiżowych nagród

Marek Wiatr laureatem prestiżowych nagród Fot. Tomasz Griessgraber

Śpiewak, malarz oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Żarnowcu został uhonorowany prestiżową nagrodą Opery Śląskiej w Bytomiu. Kolejne laury za osiągnięcia na rzecz kultury Marek Wiatr odbierze w Rzeszowie.

REKLAMA


Statuetka Mecenas Roku to wyróżnienie przyznawane przez kapitułę powołaną przez dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu za wspieranie działalności Opery Śląskiej oraz całokształt działań promocyjnych na rzecz teatru.

Statuetka po raz pierwszy została wręczona w 2010 roku z okazji jubileuszu opery, podczas spektaklu kończącego sezon artystyczny.

Statuetki przyznaje się w kilku kategoriach. Może być przyznawana indywidualnie lub zbiorowo, m.in. Meloman Roku, Patron medialny, Przyjaciel teatru oraz nagrody specjalne.

W ubiegłych latach jej laureatami byli m.in. światowej sławy tenor, Wiesław Ochman i Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

W tym roku tę prestiżową nagrodę Mecenasa Roku otrzymał znany śpiewak, malarz oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Żarnowcu - Marek Wiatr. Wręczenie odbyło się 19 czerwca na scenie Opery Śląskiej, po zakończeniu spektaklu "Zemsta Nietoperza".

- Czuję się wyróżniony i zaszczycony, że zostałam tak doceniony, i że znalazłem się w tak szacownym gronie laureatów z poprzednich lat i obecnych - mówi Marek Wiatr.

W tym roku Marek Wiatr obchodził 30-lecie  pracy artystycznej. Zarząd województwa podkarpackiego również uhonorował artystę nagrodą w dziedzinie twórczości artystycznej za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury. Wręczenie nagrody odbędzie się 28 czerwca w Rzeszowie.

pd
Fot. Tomasz Griessgraber

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?