Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Marek Wiatr laureatem prestiżowych nagród

Marek Wiatr laureatem prestiżowych nagród Fot. Tomasz Griessgraber

Śpiewak, malarz oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Żarnowcu został uhonorowany prestiżową nagrodą Opery Śląskiej w Bytomiu. Kolejne laury za osiągnięcia na rzecz kultury Marek Wiatr odbierze w Rzeszowie.

REKLAMAStatuetka Mecenas Roku to wyróżnienie przyznawane przez kapitułę powołaną przez dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu za wspieranie działalności Opery Śląskiej oraz całokształt działań promocyjnych na rzecz teatru.

Statuetka po raz pierwszy została wręczona w 2010 roku z okazji jubileuszu opery, podczas spektaklu kończącego sezon artystyczny.

Statuetki przyznaje się w kilku kategoriach. Może być przyznawana indywidualnie lub zbiorowo, m.in. Meloman Roku, Patron medialny, Przyjaciel teatru oraz nagrody specjalne.

W ubiegłych latach jej laureatami byli m.in. światowej sławy tenor, Wiesław Ochman i Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

W tym roku tę prestiżową nagrodę Mecenasa Roku otrzymał znany śpiewak, malarz oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Żarnowcu - Marek Wiatr. Wręczenie odbyło się 19 czerwca na scenie Opery Śląskiej, po zakończeniu spektaklu "Zemsta Nietoperza".

- Czuję się wyróżniony i zaszczycony, że zostałam tak doceniony, i że znalazłem się w tak szacownym gronie laureatów z poprzednich lat i obecnych - mówi Marek Wiatr.

W tym roku Marek Wiatr obchodził 30-lecie  pracy artystycznej. Zarząd województwa podkarpackiego również uhonorował artystę nagrodą w dziedzinie twórczości artystycznej za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury. Wręczenie nagrody odbędzie się 28 czerwca w Rzeszowie.

pd
Fot. Tomasz Griessgraber

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj