Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"PORTRET KROSNA 2015" - wystawa poplenerowa w BWA

"PORTRET KROSNA 2015" -  wystawa poplenerowa w BWA Fot. BWA Krosno

BWA w Krośnie zaprasza na wystawę poplenerową "PORTRET KROSNA 2015". Ekspozycję można zwiedzać do 12 sierpnia przy ul. Kolejowej 1.

REKLAMABiuro Wystaw Artystycznych w Krośnie poprzez sympozjum malarskie "PORTRET  KROSNA" realizuje ideę kształtowania świadomości estetycznej mieszkańców miasta  i pomnażania zbiorów dzieł sztuki. Wiemy o wielu wyjątkowych miastach, jednak Krosno jest jedyne w swoim rodzaju. Bo przecież to ludzie stanowią o klimacie miejsca. Mieszkańcy Krosna potrafią być współcześni, będąc również miłośnikami historii i tradycji.

Obraz miasta, który ukazuje się przyjeżdżającym gościom z każdej strony: i z tej ciekawej i tej gorszej, jest również kalejdoskopem wszystkich mieszkańców młodszych i starszych. Zapraszając do nas artystów, oddaliśmy miasto pod ich życzliwą ocenę. Wiedzą to dobrze artyści, że uczestnictwo w plenerze jest spotkaniem niezwykłym. Jak każdy z nas podlegają oni tym samym prawom fizyki. Jednak spotkanie artystów niesie ze sobą niezwykłe wartości.

Każdy dzień jest dniem pełnym pracy twórczej, pracy nad kolejnymi obrazami wbrew pogodzie, na przekór okolicznościom, w zapamiętaniu charakterystycznym dla pasjonatów. Postronni często mówią, że plener to czas relaksu, beztroski i zabawy. Jak bardzo obraża to artystów wiedzą o tym tylko nieliczni. Bo koniec końców dla potomnych zostaje przede wszystkim sztuka i jej artefakty.

Poplenerowa prezentacja obrazów, rysunków, pasteli to nic innego, jak wystawa pełna wspomnień artystów, głębokich emocji ze wspólnie spędzonych dni i nocy. Wystawa kilkunastu osobowości artystycznych - młodszych i starszych. A wszyscy ukazujący jak na dłoni przeżycia ze spotkania z miastem i jego mieszkańcami. Ich obrazy, jedne zrozumiałe, inne tajemnicze i sekretne. Wszystkie warte zobaczenia.

bwa
Fot. archiwum BWA Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj